XX Niedziela Zwykła, 18.08.2024 r.

Intencje Mszy Świętej, 19.08.2024-25.08.2024 r.
19 sierpnia 2024
XXI Niedziela Zwykła, 25.08.2024 r.
25 sierpnia 2024

♦  Dziś przeżywamy XX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

• we wtorek– wspomnienie św. Bernarda;
  • w środę – wspomnienie św. Piusa X;
  • w czwartek – wspomnienie NMP Królowej. Msza św. o godz. 7.00. W tym dniu z racji 22 dnia miesiąca przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II, będziemy modlić się o uświęcenie rodzin.
  • w sobotę- święto św. Bartłomieja;

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o uroczysty charakter procesji  w czasie uroczystości odpustowych. Kołu Gospodyń Wiejskich, Strażakom, Rycerzom i Kadetom Św. Jana Pawła II za asystę, tym którzy nieśli baldachim, feretrony, chorągwie. Bóg zapłać Scholi starszej i młodszej, Szafarzom, p. Kościelnemu, p. Organiście i Ministrantom, wszystkim, którzy brali czynny udział  w tej naszej parafialnej uroczystości.

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze  sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00 parafian z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 52,54,51,53,56.

♦ W przyszłą niedzielę  25 sierpnia o godz. 12.00. będziemy dziękować Panu Bogu  za tegoroczne plony. Bardzo proszę parafian z Gałęzic o przygotowanie wieńca dożynkowego i Liturgii Słowa. Natomiast w  niedzielę 1 września odbędą się dekanalne dożynki  w Piekoszowie.

♦  Pragnę wyrazić wdzięczność  tym wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają prace w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

♦ Jutro na Jasną Górę wyruszy XII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej, która będzie trwać do czwartku 22 sierpnia. Proszę  o modlitwę w intencji Pielgrzymów.

♦ W dniu 28 lipca 2023 roku została podpisana Ustawa o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw, czyli tzw. „Ustawa Kamilka”, która weszła w życie 15 lutego 2024r. Zgodnie z zawartymi w niej wytycznymi każda organizacja i instytucja podejmująca działania z małoletnimi oraz osobami bezradnymi ma obowiązek wprowadzenia tzw. Standardów Ochrony Małoletnich.
W oparciu o niniejsze normy prawne także w naszej parafii został opracowany dokument pod wskazanym tytułem. Treść Standardów przyjętych w naszej parafii została zamieszczona na stronie internetowej, natomiast w wersji papierowej jest dostępna w kancelarii parafialnej. W gablocie natomiast znajduje się jego wersja skrócona, która w treści jest zrozumiała także dla dzieci i młodzieży.
Ponadto powstał Zespół ds. Prewencji, w którym pan Przemysław Błoński objął funkcję tzw. osoby zaufania. Kontakt mailowy: [email protected]  Dziękuję p. Przemkowi za zrozumienie, otwartość i życzliwe podjęcie tego tematu.
Celem opracowanych i wdrożonych Standardów jest ochrona dzieci poprzez tworzenie bezpiecznego, wolnego od przemocy i przyjaznego środowiska dla małoletnich.