I Niedziela Adwentu, 03.12.2023 r.

Intencje Mszy Świętej, 04.12.2023-10.12.2023r.
4 grudnia 2023
Intencje Mszy Świętej, 11.12.2023 – 17.12.2023 r.
11 grudnia 2023

♦ Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.  W tym okresie gromadzimy się na Roratach, które będą sprawowane codziennie- z wyjątkiem niedzieli –  o godz.6.30. Od godz. 5.45 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

♦  Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będziemy przeżywać od przyszłej niedzieli do wtorku. Poprowadzi je  ks. Dariusz Gącik, oficjał Sądu Biskupiego w Kielcach. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie z ogłoszeniami, a także będzie zamieszczony na naszej stronie internetowej. Taca zbierana w czasie rekolekcji będzie przeznaczona na ich organizację.

♦ W dzisiejszą niedzielę przeżywamy I rocznicę powstania w naszej parafii  Chorągwi Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła II. W ciągu tego roku doświadczyliśmy jako wspólnota parafialna wiele dobra od naszych Braci Rycerzy. Uroczysta Msza Św. dziękczynna będzie sprawowana  o godz. 12.00. Serdecznie zapraszam do wspólnego dziękczynienia za to dzieło.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w czwartek– wspomnienie św. Ambrożego;
  • w piątek –  – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30 i o godz. 18.00.  Na Mszy Św. o godz.18.00  odbędzie się poświęcenie  medalików dla dzieci komunijnych. Zapraszam  dzieci komunijne wraz z rodzicami.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie Godziny Łaski 8 grudnia, od godz. 1200-1300. Zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej do wspólnej modlitwy. Tym razem będziemy modlić się o dar pokoju.

    ♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00 . parafian z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 145,147,149,120,122.

♦ W zakrystii do nabycia u pana Kościelnego są poświęcone opłatki. Ofiary składane       z tej racji, to nasz gest wdzięczności za jego sumienną posługę  w naszym kościele.  Niech ten poświęcony dziś opłatek, będzie symbolem jedności rodzin w naszej parafii. W zakrystii można nabyć także świece na wigilijny stół, przygotowane przez „Caritas”, w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, a u młodzieży stroiki świąteczne.