I Niedziela Adwentu, 29.11.2020.

Intencje Mszy Świętej, 30.11.2020 – 06.12.2020.
30 listopada 2020
Program Rekolekcji Adwentowych
30 listopada 2020

     ♦ Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W tym okresie gromadzimy się na Roratach, które będą sprawowane codziennie- z wyjątkiem niedzieli – o godz.6.30. Od godz. 6.00 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Będzie to też czas na skorzystanie z Sakramentu Pokuty i Pojednania.    

♦  Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będziemy przeżywać od przyszłej niedzieli do wtorku. Poprowadzi je  br. Grzegorz Marszałkowski – dyrektor Dzieła Pomocy Ojca Pio w Krakowie. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie z ogłoszeniami, a także będzie zamieszczony na naszej stronie internetowej. Taca zbierana w czasie rekolekcji będzie przeznaczona na Dzieło Pomocy Ojca Pio. Ze względu na pandemię nie będzie dnia spowiedzi.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w poniedziałek – święto św. Andrzeja Apostoła;
  • w czwartek- – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego;
  • w piątek –  przypada I piątek miesiąca. Msza Święta Roratnia o godz. 6.30. Natomiast Msza Św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa o godz.18.00. Od godz. 17.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Chorych  odwiedzę od godz. 9.00. 
  • w sobotę – przypada I sobota miesiąca . Msza Św. Roratnia z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.30.

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00 parafian  z  Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 43,42,46,44,41,50. 

♦ W zakrystii do nabycia u pana Kościelnego są poświęcone opłatki. Ofiary składane z tej racji, to nasz gest wdzięczności za jego sumienną posługę w naszym kościele.  Niech ten poświęcony dziś opłatek, będzie symbolem jedności rodzin w naszej parafii. W zakrystii można nabyć także świece na wigilijny stół, przygotowane przez „Caritas”, w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.