I Niedziela Wielkiego Postu, 06.03.2022r.

Pomoc dla Ukrainy
5 marca 2022
Intencje Mszy Świętej, 07.03.2022 – 13.03.2022 r.
5 marca 2022

Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, który służy przygotowaniu nas przez: modlitwę, post  i jałmużnę do obchodów Paschy, czyli Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.                            

             Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywać od  III Niedzieli  Wielkiego Postu, czyli od 20 marca do wtorku 22 marca.  Poprowadzi je ks. prałat Dariusz Gącik, oficjał Sądu Biskupiego w Kielcach.

♦ II Niedziela Wielkiego Postu w Kościele w Polsce, to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym dniu przez modlitwę i ofiarę złożoną do puszek będziemy mogli wesprzeć  dzieła Misyjne Kościoła.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w piąteknabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30.
  • w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00- nabożeństwo Gorzkich Żali.

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze  sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00 parafian z ul. Świętokrzyskiej nr 29,30,31,35,39,40.

♦ Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na pomoc Ukrainie. Zebraną ofiarę w kwocie 6800 zł. przekazałem do naszej Diecezjalnej Caritas.  Niech Pan Bóg  wszystkim ofiarodawcom  wynagrodzi.

 Caritas uruchamia akcję pomocy dla Ukrainy pod nazwą PACZKA DLA UKRAINY. Od następnej niedzieli będą dostępne w parafii specjalne kartony, które rodziny bądź wspólnoty parafialne będą mogły wypełnić produktami pierwszej potrzeby, których lista znajduje się w gablocie parafialnej a także na naszej stronie internetowej. Wypełnioną paczkę o wadze nie przekraczającej 18 kg i oklejoną załączonym logo należy dostarczyć do naszego Domu Parafialnego.  Paczki za pośrednictwem Caritas przekazane zostaną do rodzin na Ukrainie lub przekazywane na miejscu uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia. 

 ♦ W przyszłą niedzielę o godz.16.00, odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnej Grupy Synodalnej. Serdecznie zapraszam na to spotkanie do naszego Domu Parafialnego.