II Niedziela Adwentu, 0612.2020r.

Intencje Mszy Świętej, 07.12.2020-13.12.2020
8 grudnia 2020
9 grudnia 2020

♦ Dziś rozpoczęły się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe.  Prośmy Pana Boga o błogosławieństwo, aby to był dla nas czas łaski i nawrócenia. Porządek rekolekcji:  w poniedziałek i wtorek Msze Św. z naukami dla wszystkich o godz. 6.30.; 9.00.i 18.00.

♦ Z Sakramentu Pokuty i Pojednania możemy korzystać przez cały Adwent pół godziny przed Mszą Św., a w czasie rekolekcji także czasie Mszy Św. Ofiary składane na tacę  w czasie Rekolekcji są przeznaczone na Dzieło Ojca Pio, którego dyrektorem jest nasz rekolekcjonista br. Grzegorz Marszałkowski. Okażmy darem serca naszą wdzięczność za przeprowadzone Rekolekcje.

♦ Tradycyjnie, w II Niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Pamiętamy o Kościele na Wschodzie wspierając Go modlitwą i ofiarą, którą będziemy mogli złożyć do puszek przy wyjściu z kościoła w przyszłą niedzielę.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego;
  • we wtorek– uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu na Roratach poświęcimy medaliki dla dzieci komunijnych. Będą je mogły odebrać we wtorek po każdej Mszy Św.

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00., parafian z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 52,54,51,53,56.