II Niedziela Wielkanocy, 16.04.2023 r.

Intencje Mszy Świętej, 17.04. 2023 – 23.04.2023r.
17 kwietnia 2023
Intencje Mszy Świętej, 24.04.2023 – 30.04.2023 r.
24 kwietnia 2023

♦ Przeżywamy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. To święto ustanowił papież  Św. Jan Paweł II, 30 kwietnia 2000 roku podczas Mszy Kanonizacyjnej Św. Siostry Faustyny. Niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia . Swoją modlitwą  wspieramy Caritas Diecezji Kieleckiej. Natomiast materialnym  darem serca możemy wesprzeć dzieła prowadzone przez Caritas wrzucając ofiarę do puszki.

    ♦ Od przyszłej niedzieli będziemy przeżywać  XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Wierzę w Kościół Ojca  i Syna i Ducha Świętego”.

♦ W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy  przeżywać doroczny Dzień Seminaryjny i gościć przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Modlitwą i ofiarą będziemy mogli wesprzeć  naszą Diecezjalną Uczelnię. Będziemy gościć także Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa.

♦ Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje urodziny, albo imieniny, życzymy wszelkich Łask Bożych, oraz opieki Świętych Patronów.

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za   sprzątanie kościoła  i złożone ofiary na kwiaty. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00 parafian z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr19,18,21 i z ul. Panoramicznej 1,2.

 ♦  Trwają w naszej parafii 33- dniowe Rekolekcje ze Św. Józefem. Jest to nasze duchowe przygotowanie do Konsekracji św. Józefowi. Rekolekcje  możemy przeżywać w kościele jak również w swoim domu. Uroczysty Akt oddania św. Józefowi nastąpi w sobotę 13 maja na Nabożeństwie Fatimskim. Św. Józef to Patron na trudne czasy.