IV Niedziela Adwentu, 24.12.2023 r.

Intencje Mszy Świętej, 18.12.2023 – 24.12.2023 r.
20 grudnia 2023
Intencje Mszy Świętej, 25.12.2023 – 31.12.2023 r.
24 grudnia 2023

♦ Przeżywamy ostatnią niedzielę Adwentu, czasu radosnego oczekiwania i przygotowania naszych serc na przyjście Pana Jezusa. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Roratach.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

 Dziś – Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżywajmy ją w duchu wiary  i wzajemnej życzliwości. Pasterka o godz. 24.00. O 23.40 pomodlimy się Nowenną do Dzieciątka Jezus. Serdecznie zapraszam.

  • w poniedziałek– Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte wg porządku niedzielnego;
  • we wtorek – święto św. Szczepana;
  • w środę – święto św. Jana Ewangelisty. W tym dniu przypada dzień imienin ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego. Będziemy modlić się za naszego Pasterza.

Z racji święta św. Jana na Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo wina.

  • w czwartek- święto świętych Młodzianków Męczenników.
  • w niedzielę – święto Świętej Rodziny. Na każdej Mszy Świętej małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskiego. Jest to także ostatni dzień 2023 roku. Msza Święta i nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie roku kalendarzowego o godz. 12.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Na zakończenie Mszy Św. przedstawię sprawozdanie z życia naszej parafii w mijającym roku.

 ♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę o godz. 10.00 parafian Rykoszyna  z ul. Św. Jana Pawła II nr 7,16,18 i Zul. Urzędniczej i ul. Cichej. Jestem ogromnie wdzięczny Rycerzom i Kadetom Zakonu Św. Jana Pawła II a także naszej młodzieży za przygotowanie pięknej szopki i ustrojenie choinek.

♦ W czwartek rozpocznę Wizytę Duszpasterską. Pragnę spotkać się z rodzinami, które sobie tego życzą. Będziemy modlić się o umocnienie wiary     w Waszej Rodzinie i pobłogosławię domy na Nowy 2024 Rok. Proszę o nakrycie stołu białym obrusem i postawienie na nim krzyża, zapalenie świec i przygotowanie naczynia z wodą święconą i kropidła.

Program Wizyty Duszpasterskiej:

   czwartek

28 grudnia

Skałka-droga główna od p. Ślusarczyk (1)

do p. Garbat

Godz. 9.00
        piątek                        29 grudnia Skałka-droga główna od p. Świeboda Skałka 25

do p. Polit

Godz. 9.00