IV Niedziela Wielkanocna, 25.04.2021 r.

Intencje Mszy Świętej, 26.05.2021 – 02.05.2021 r.
25 kwietnia 2021
Intencje Mszy Świętej, 03.05.2021. – 09.05.2021 r.
2 maja 2021

♦ Dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele.

♦ W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w czwartek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej.
  • w sobotę -przypada I sobota miesiąca. Msza Św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP o godz. 18.00. Zapraszam wszystkich czcicieli MB.

W tym dniu rozpoczniemy także nabożeństwa majowe.

♦ Trwają przygotowania do jubileuszu 25-lecia Apostolatu Maryjnego w diecezji kieleckiej. Z racji tego  wydarzenia we wszystkich parafiach, gdzie  są wspólnoty Apostolatu Maryjnego, odbywa się   peregrynacja obrazu figury Matki Bożej Cudownego Medalika. Od soboty obraz figury Matki Bożej Cudownego Medalika nawiedza  naszą wspólnotę . Natomiast od 1 maja 2021 r. ks. Biskup Jan Piotrowski proponuję wiernym i duszpasterzom naszej diecezji, a w niej wszystkim parafiom, począwszy od parafii dziekańskiej, tygodniową peregrynację kopii Obrazu św. Józefa z diecezjalnego Sanktuarium Opiekuna Rodziny w Kielcach, z racji roku św. Józefa. W naszej parafii peregrynacja odbędzie się od 15 do 22 maja.

 Te wydarzenia stały się inspiracją do przeżycia w naszej parafii  rekolekcji ODDANIE 33. Duchowość całkowitego oddania się Matce Bożej to sprawdzona i pewna droga duchowa, która otrzymała pełne błogosławieństwo Kościoła.

Projekt ODDANIE33 to 33 dni przygotowania do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – zawierzenie swojego życia Jezusowi. Tę drogę duchową polecali i osobiście praktykowali wszyscy papieże XX wieku. 28 kwietna 2021 roku rozpoczyna się kolejna Ogólnopolska edycja 33-dniowych rekolekcji. Otrzymały one apostolskie błogosławieństwo Papieża Franciszka. Szczegóły na naszej stronie w aktualnościach.

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00 parafian z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 106,129,110,131 i ul. Ziemska nr 1, 2,3.

♦ W tym tygodniu odbędą się spotkania:

  • we wtorek dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu Bierzmowania;
  1. VII a – godz.16.30;
  2. VII b – godz.17.30;
  3. VIII – godz. 18.30