IV Niedziela Wielkiego Postu, 10.03.2024 r.

III Niedziela Wielkiego Postu, 03.03.2024 r.
4 marca 2024
Intencje Mszy Świętej, 11.03.2024 – 17.03.2024 r.
10 marca 2024

♦ Dzisiejsza IV Niedziela Wielkiego Postu – „Laetare” posiada akcent paschalnej radości.

 ♦ Bóg zapłać za  udział w rekolekcjach wielkopostnych. Tych, którzy nie skorzystali jeszcze ze spowiedzi zapraszam do przystąpienia do sakramentu Pokuty i Pojednania codziennie pół godziny przed Mszą Św.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w piątek- nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30
  • w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00- nabożeństwo Gorzkich Żali.

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze  sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę . Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00 parafian ze Skałki nr 16,17,36,39,40,43.

♦ W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne przygotowane przez „Caritas”.

♦ Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaprasza do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20”. Będzie to odmawiana po Apelu Jasnogórskim modlitwa w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nowenna rozpocznie się 16 marca a zakończy 24 marca, przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia.

W naszej parafii Nowenna w intencji Ojczyzny będzie sprawowana od 16 marca przed Mszą Św. a w niedzielę w czasie Nabożeństwa Gorzkich Żali.

♦ W czwartek odbędzie się katecheza dla Rodziców dzieci komunijnych. Serdecznie zapraszam na Mszę Św. 0 18.00. a po Mszy Św. na Katechezę.

W dniach 16-23 marca 2024 r. w naszej diecezji będziemy przeżywali Peregrynację relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. Biskup Kielecki Jan Piotrowski zachęca do pielgrzymowania do kościołów stacyjnych. „Zechciejmy wykorzystać ten czas łaski na serdeczną modlitwę do Boga za przyczyną bł. Rodziny Ulmów polecając małżonków i nasze rodziny, a zwłaszcza te w których brakuje zgody i wzajemnej miłości.”

Nasza wspólnota przeżywać będzie Peregrynację w Piekoszowie 17 marca . Jesteśmy zaproszeni na czuwanie w godzinach od 19.00 – 20.00. Natomiast Msza Święta z udziałem księży Dekanatu Piekoszowskiego będzie sprawowana o godz. 23.00. Cały program Peregrynacji umieszczony jest na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.