Niedziela Palmowa, 2 kwietnia 2023 r.

ŚWIĘTE  TRIDUUM PASCHALNE 
3 kwietnia 2023
Intencje Mszy Świętej, 03.04.2023 – 10.04.2023 r.
3 kwietnia 2023

 ♦  Niedzielą  Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas poświęcony rozważaniu   i przeżywaniu Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. 

 ♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła : uroczyste świętowanie Triduum Sacrum. Świętowanie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa.

     Dla nas, chrześcijan, coroczne świętowanie Paschy jest powrotem do tajemnicy chrztu. Przez sakrament chrztu zostaliśmy bowiem wprowadzeni w Paschę Chrystusa, wszczepieni w tajemnicę Jego śmierci i zmartwychwstania. Ilekroć celebrujemy święta paschalne w liturgii  i świętujemy je w rodzinie, tylekroć uświadamiamy sobie, że jesteśmy ludźmi uzdolnionymi do przechodzenia przez śmierć do życia.

  • Wielki Czwartek o godz.18.00.Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. W tym dniu składamy dziękczynienie za ustanowienie przez Pana Jezusa w czasie Ostatniej Wieczerzy dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Adoracja do godz.22.00.
  • Wielki Piątek -dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Od godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00. Droga Krzyżowa. Po Drodze Krzyżowej Liturgia Męki Pańskiej. Jej centrum stanowi adoracja Krzyża, który jest znakiem naszego Zbawienia. Liturgia Wielkiego Piątku kończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia, którym jest Grób Pana Jezusa. Adoracja do godz.22.00. Obowiązuje post ścisły
  • Wielka Sobota-dzień spoczynku Pana Jezusa w Grobie. Dzień ciszy, abyśmy mogli doświadczyć, że wobec śmierci jesteśmy bezradni i możemy tylko czekać…

Poświęcenie pokarmów o godz. 8.00; 9.00; 10.00;11.00;12.00.

     Adoracja według ustalonego porządku (program w gablocie i na stronie internetowej).

  • Świętowanie Uroczystości Zmartwychwstania Pana Jezusa rozpoczniemy Liturgią Wigilii Paschalnej o godz. 22.00. Zgodnie z bardzo dawną tradycją ta noc jest czuwaniem na Cześć Pana. Msza św. sprawowana tej nocy jest Mszą paschalną Niedzieli Zmartwychwstania. W czasie tej Liturgii odnowimy Przyrzeczenia Chrzcielne.

Procesja rezurekcyjna na zakończenie Liturgii Wigilii  Paschalnej

  Msze Św. w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 8.00,10.00 i o 12.00. 

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze  sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła  w sobotę na godz14.00 parafian  z ul. Świętokrzyskiej nr 1,3,4,5,6,7.

♦ W dniu jutrzejszym od godz. 9.00 odwiedzę z posługą sakramentalną naszych chorych.