Niedziela Św. Rodziny

Dyspensa na 31 grudnia
22 grudnia 2021
Intencje Mszy Świętej, 27.12.2021 – 02.01.2022 r.
26 grudnia 2021

♦ Przeżywamy dziś Niedzielę Świętej Rodziny.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w poniedziałek– święto św. Jana Ewangelisty. W tym dniu przypada dzień imienin ks. Biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego. Będziemy modlić się za naszego Pasterza.

Z racji święta św. Jana na Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo wina.

  • we wtorek- święto świętych Młodzianków Męczenników.
  • w piątek – ostatni dzień 2021 roku. Msza Święta i nabożeństwo dziękczynno- błagalne na zakończenie roku kalendarzowego o godz. 18.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Na zakończenie Mszy Św. przedstawię sprawozdanie z życia naszej parafii w mijającym roku.
  • w sobotę- 1 stycznia rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2022. W tym dniu przypada Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki, a także dzień modlitwy o pokój na świecie. Msze Św. wg porządku niedzielnego;

     ♦ Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali żłóbek i przystroili choinki. Dziękuję za sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w piątek na godz. 10.00  parafian z Gałęzic nr 36,41,37a,39,42 i rodzinę Kosińskich.

 ♦ „Obecnie z racji wciąż panującej pandemii koronawirusa kolęda w tradycyjnej formie również w tym roku wydaje się być niemożliwa, ale nie powinno to jednak stanowić przeszkody, aby w inny sposób doszło do spotkania duszpasterzy ze swoimi parafianami. W zależności od okoliczności, duszpasterze powinni roztropnie oceniać sytuację i podejmować decyzje co do konkretnych form takich spotkań.”

Biorąc pod uwagę sugestie Księdza Biskupa Ordynariusza zwracam się do tych  parafian, którzy chcą przyjąć księdza w swoim domu, aby  zgłosili taką  wolę pisząc na kartce nazwisko swojej rodziny z dokładnym adresem. Wypełnione kartki można wrzucić do skrzynek umieszczonych przy drzwiach wyjściowych kościoła w terminie do 6 stycznia. Plan kolędy dla wszystkich zgłoszonych zostanie ogłoszony w niedzielę 9 stycznia 2022 roku. Ponadto wszystkich parafian z poszczególnych rejonów parafii będę zapraszał  na Mszę św.  w niedzielę o godz. 12.00  począwszy od Niedzieli Chrztu Pańskiego 9 stycznia.