Słowo Biskupa Kieleckiego na Tydzień Biblijny

Intencje Mszy Św., 26.04-03.05.2020
25 kwietnia 2020
Intencje Mszy Św., 04.05.2020-10.05.2020
2 maja 2020

Kielce, dnia 23 kwietnia 2020 r.

Nr OA – 55/20

 

Drodzy Diecezjanie!

 

              W dniach 26 kwietnia – 2 maja 2020 r. w Kościele w Polsce i w naszej diecezji organizujemy IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego i XII Tydzień Biblijny. IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego nawiązuje do przeżywanej przez nas niedawno 1050 rocznicy Chrztu Polski i proklamacji Ewangelii, która stała się kamieniem węgielnym polskiego narodu i państwa oraz polskiej kultury. Słowo Boże ukształtowało tożsamość chrześcijańską  i patriotyczną Polaków i stanowiło światło w najtrudniejszych chwilach naszego narodowego życia. Także w obecnym czasie, kiedy jako społeczeństwo zmagamy się z pandemią, niesie ono siłę zmartwychwstałego Chrystusa i pociechę Ducha Świętego, motywuje do ofiarnej służby i do poświęcenia.

Sięgnijmy więc do Pisma Świętego, czytajmy je osobiście i we wspólnocie naszych rodzin. Niech Słowo Boże wnosi w Wasze życie promień nadziei, gdyż ono zawsze jest Dobrą Nowiną.

                                                                                                                                                Z pasterskim błogosławieństwem                            

                                                                                                                                                                  Wasz Biskup   

                                                                                                                                                             † Jan Piotrowski

                                                                                                                                                              BISKUP KIELECKI