Triduum Sacrum w naszym kościele

Życzenia Wielkanocne
1 kwietnia 2021
Intencje Mszy Świętej, 06.04.2021 – 11.04.2021 r.
7 kwietnia 2021
  1. W Wielki Czwartek o godz.18.00 Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. W tym dniu składamy dziękczynienie za ustanowienie przez Pana Jezusa w czasie Ostatniej Wieczerzy dwóch sakramentów: Eucharystii i Kapłaństwa. Osobista adoracja do godz. 22.00.
  2. W Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Od godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00. Droga Krzyżowa. Po Drodze Krzyżowej Liturgia Męki Pańskiej. Jej centrum stanowi adoracja Krzyża, który jest znakiem naszego Zbawienia. Liturgia Wielkiego Piątku kończy się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia, którym jest Grób Pana Jezusa. Adoracja do godz. 24.00. Obowiązuje post ścisły.
  3. Wielka Sobota – dzień spoczynku Pana Jezusa w Grobie. Dzień ciszy, abyśmy mogli doświadczyć, że wobec śmierci jesteśmy bezradni i możemy tylko czekać… Świętowanie Uroczystości Zmartwychwstania Pana Jezusa rozpoczniemy Liturgią Wigilii Paschalnej o godz. 22.00. Zgodnie z bardzo dawną tradycją ta noc jest czuwaniem  na Cześć Pana. Msza św. sprawowana tej nocy jest Mszą paschalną Niedzieli Zmartwychwstania. W czasie tej Liturgii odnowimy Przyrzeczenia Chrzcielne.
  4. Msze Św. w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 8.00,10.00 i o 12.00.

 Zachęcam  wiernych, którzy w związku z epidemią koronawirusa nie będą mogli uczestniczyć w Liturgii Triduum Sacrum w kościele, do łączenia się  w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji medialnych.  Transmisje prowadzimy  na kanale YouTube: Parafia Św. Maksymiliana Kolbego w Rykoszynie.