Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

Intencje Mszy Świętej, 20.11.2023 – 26.11.2023 r.
20 listopada 2023
Intencje Mszy Świętej, 27.11.2023 – 03.12.2023 r.
28 listopada 2023

♦  Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Wraz z całym Kościołem przeżywamy Światowy Dzień Młodzieży na szczeblu diecezjalnym. Biskup Kielecki Jan Piotrowski prosi, aby w tym dniu zorganizować zbiórkę ofiar do puszek na Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży. Przy naszym kościele trwa kwesta na ten cel.

 ♦ W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Rekolekcje Adwentowe będziemy przeżywać od II Niedzieli Adwentu do wtorku. Poprowadzi je ks. Dariusz Gącik, oficjał Sądu Biskupiego w Kielcach.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w czwartek – wspomnienie św. Andrzeja;
  • w piątek –przypada I piątek miesiąca. Od godz.  17.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Msza Święta i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.45.00. Od godz. 9.00 udam się  z posługą sakramentalną do chorych.
  • w sobotę przypada I sobota miesiąca. Msza Św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00. Zapraszam wszystkich czcicieli MB.

♦ Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła  w sobotę o godz. 10.00. parafian  z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 141,143,116 i z ul. Wiejskiej nr 2,4,6.

♦ W czwartek odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. Zapraszam na Mszę św. o 18.00. Po Mszy św. katecheza.

♦ W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać I rocznicę powstania w naszej parafii  Chorągwi Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła II. W ciągu tego roku doświadczyliśmy jako wspólnota parafialna wiele dobra od naszych Braci Rycerzy. Celem tego Stowarzyszenia jest formacja katolików-mężczyzn świeckich poprzez stawianie sobie za wzór osoby patrona – Świętego Jana Pawła II. Uroczysta Msza Św. dziękczynna będzie sprawowana w niedzielę                  3 grudnia o godz. 12.00. Serdecznie zapraszam do wspólnego dziękczynienia za to dzieło.