Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 20.11.2022 r.

18 listopada 2022
Intencje Mszy Świętej, 21.11.2022 – 27.11.2022 r.
21 listopada 2022

♦  Dziś przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Rekolekcje Adwentowe będziemy przeżywać od II Niedzieli Adwentu do wtorku. Poprowadzi je ks. dr Sylwester Robak, dyrektor Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

• poniedziałek- wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;

  • wtorek- wspomnienie św. Cecylii. W tym dniu z racji 22 dnia miesiąca przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II będziemy modlić się o uświęcenie naszych rodzin.
  • w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung- Lac, prezbitera i Towarzyszy;

♦ Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła  w sobotę o godz. 10.00. parafian  z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 205,192,200,204,206

♦ W czwartek odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. Zapraszam na Mszę św. o 18.00. Po Mszy św. katecheza.

♦ W następną niedzielę o godz. 16.00 w naszym Domu Parafialnym spotkanie Wspólnoty Małżeństw św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam.

♦  W środę na Mszy świętej gościliśmy w naszej parafii przedstawicieli Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II. Celem tego Stowarzyszenia jest formacja katolików-mężczyzn świeckich poprzez stawianie sobie za wzór osoby patrona – Świętego Jana Pawła II.  Jestem wdzięczny, tym mężczyznom z naszej parafii, którzy pozytywnie odpowiedzieli na tę propozycję i gratuluję odwagi. Jak Pan Bóg pozwoli uroczystość włączenia ich do wspólnoty Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II nastąpi w II niedzielę Adwentu w czasie naszych Rekolekcji.                    

Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży, które będą przeżywane w 2023 r. w Lizbonie. Biskup Kielecki Jan Piotrowski zachęca i prosi, aby w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 20 listopada br. na ten cel przeprowadzić zbiórkę. Odpowiadając  na prośbę naszego Pasterza, dziś przy naszym kościele odbywa się kwesta, aby wspomóc młodzież wyjeżdżającą na ŚDM.