Uroczystość Najświętszej Trójcy, 04.06.2023 r.

Intencje Mszy Świętej, 05.06.2023 -11.03.2023 r.
6 czerwca 2023
Intencje Mszy Świętej, 12.06.2023 – 18.06.2023 r.
12 czerwca 2023

 

♦ Przeżywamy dziś uroczystość  Najświętszej Trójcy.

Dziś przed naszym kościołem  odbywa  się zbiórka ofiar do puszek na Diecezjalny Fundusz Remontowo-Budowalny. To wyraz solidarności z parafiami naszej diecezji, które budują kościoły lub ze względu na małą liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach.

 

  ♦ W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego;
  • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli uroczystość Bożego Ciała.

Msze Św. o godz. 8.00 i o godz. 10 .00., Msza Św. z procesją do  4 ołtarzy. Bardzo proszę  o przygotowanie ołtarzy. Zapraszam panie   i młodzież do niesienia feretronów, panów do niesienia baldachimu  i chorągwi,  strażaków do asysty i kierowania ruchem  w czasie procesji, zapraszam Szafarzy, Rycerzy Św. Jana Pawła II, kadetów i  ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów i dzieci komunijne. Proszę o udekorowanie okien naszych domów na znak wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii pod postacią chleba i wina.                    

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00 parafian z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 58,57,60,61,62,63,68

♦ 18 czerwca w naszej parafii będziemy przeżywać 40 rocznicę poświęcenia kamienia węgielnego pod budowę naszego Kościoła. Dokonał tego w 1983 roku na Jasnej Górze św. Jan Paweł II. Jubileuszowa Msza Św. będzie sprawowana  o godzinie 12.00. Świętowanie rozpoczniemy od poświęcenia figury św. Jana Pawła II. Mamy nadzieję, że w czasie tej Mszy Świętej do Wspólnoty Zakonu Św. Jana Pawła II zostaną włączeni kolejni Rycerze i Kadeci. Serdecznie zapraszamy nowych braci.

  • Pragnę wyrazić wdzięczność tym wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają prace w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.