Uroczystość Najświętszej Trójcy, 30.05.2021 r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 23.05.2021 r.
23 maja 2021
Intencje Mszy Świętej, 31.05. 2021 – 06.06.2021 r.
31 maja 2021

♦ Przeżywamy dziś uroczystość  Najświętszej Trójcy.

♦ W naszej parafii trwają  rekolekcje ODDANIE 33. Projekt ODDANIE33, to 33 dni  przygotowania do całkowitego poświęcenia się Chrystusowi przez Maryję.

   Jutro w Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00, dokonamy uroczystego poświęcenia swojego życia Chrystusowi przez ręce Maryi. Program uroczystości:

     17.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu – adoracja w ciszy;

     17.40  –  nabożeństwo Majowe;

     18.00 – Eucharystia- po homilii akt poświęcenia. Proszę o przyniesienie świec- (symbol odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych).

Po Eucharystii uroczyste świętowanie razem z rodziną w Domowych Kościołach do których zapraszamy Maryję.

   ♦ W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w poniedziałek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • we wtorek –wspomnienie świętego Justyna;
  • w czwartek – Uroczystość Bożego Ciała.

Msze Św. o godz. 8.00 i o godz. 10 . Msza Św. z procesją do 4 ołtarzy. Bardzo proszę  o przygotowanie ołtarzy. Zapraszam panie i młodzież do niesienia feretronów, panów do baldachimu i chorągwi,  strażaków do pilnowania porządku w czasie procesji, zapraszam Szafarzy i  ministrantów. Proszę o udekorowanie okien naszych domów na znak wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii pod postacią chleba i wina.

  • w piątek – przypada I piątek miesiąca. Od godz. 9.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych. Od  godz.  17.00 w kościele  będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Msza Święta i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. W piątek w naszej parafii będzie sprawowana Msza Św. także o godz. 7.00. o nowe i święte powołania do służby Bożej w kościele.
  • w sobotę – wspomnienie św. Bonifacego. W tym dniu przypada  I sobota miesiąca. Msza Św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP  o godz. 18. 00.

Przez cały miesiąc czerwiec przed Mszą Św. będzie sprawowane Nabożeństwo Czerwcowe.

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za   sprzątanie kościoła  i złożone ofiary na kwiaty. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00 parafian z Rykoszyna   z ul. Zacisze nr 19,21,48,27,50,29 i z ul. Świętokrzyskiej 166.

♦ Pragnę wyrazić wdzięczność  tym wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają prace w naszym kościele.