Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 16.5.2021 r.

Intencje Mszy Świętej, 10.05.2021 – 16.05.2021 r.
9 maja 2021
Intencje Mszy Świętej, 17.05.2021 r. – 23.05.2021 r.
16 maja 2021

♦ Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypomina nam, że nasza Ojczyzna jest w niebie.

♦ Wczoraj na Mszy Św. o godz. 11.00,  szesnaście  dzieci naszej parafii przystąpiło uroczyście do I Komunii Św. Dziękując za dar Eucharystii od dzisiaj przeżywają Biały Tydzień.

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać pani Katechetce za przygotowanie dzieci do I Komunii, panu Organiście  za przygotowanie śpiewów, panu Kościelnemu i Ministrantom za posługiwanie   w czasie liturgii. Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za wystrój kościoła i za  kwiaty.  Dziękuję rodzicom dzieci z kl. II.  za posprzątanie kościoła i otoczenia kościoła  na uroczystość   I Komunii. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz.10.00 parafian z ul. Zacisze 7,9,22,24,26.

  ♦ W naszej parafii trwają  rekolekcje ODDANIE 33. Projekt ODDANIE33, to 33 dni  przygotowania do całkowitego poświęcenia się Chrystusowi przez Maryję.

Wczoraj w naszym kościele rozpoczęła się tygodniowa peregrynacja kopii Obrazu św. Józefa z diecezjalnego Sanktuarium Opiekuna Rodziny w Kielcach, z racji roku św. Józefa. Uroczyste zakończenie odbędzie się  na Mszy Świętej w sobotę o godz.16.00. W tym dniu o godz. 15.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu –chwila adoracji w ciszy i Koronka do Bożego Miłosierdzia; ok. 15.20. wysłuchanie medytacji na dany dzień dla tych, którzy przeżywają rekolekcje, następnie nabożeństwo Majowe i o godz. 16.00 Msza Święta. Natomiast każdego dnia będziemy  gromadzić się w naszym kościele na wspólnej modlitwie w  następującym porządku;                           

     17.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu –chwila adoracji w ciszy;

     ok. 17.15. wysłuchanie medytacji na dany dzień; nabożeństwo Majowe;

     18.00 – Eucharystia;

     20.30 – Modlitwa Różańcowe o ustanie pandemii;

     21.00  –  Apel Jasnogórski.

Zapraszam do wspólnej modlitwy: dziś- wszystkie małżeństwa, które przeżywają jubileusze; w poniedziałek – mieszkańców Gałęzic; we wtorek – mieszkańców Skałki i osiedla Skałka  w środę – mieszkańców Rykoszyn Stara Wieś; w czwartek- mieszkańców Rykoszyn Dwór; w piątek- mieszkańców Rykoszyn Kolonia.

♦ W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św.   W naszej wspólnocie parafialnej będziemy  przeżywać doroczny Dzień Seminaryjny i gościć przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Modlitwą i ofiarą będziemy mogli wesprzeć  naszą Diecezjalną Uczelnię.

                 W tym dniu odbędzie się także  poświęcenie pól, modlitwa o Boże bł. w pracy na roli i szczęśliwe zbiory.  Gałęzice o 17.00; Oś. Skałka o 17.15; Skałka o 17.30; Rykoszyn-Stara Wieś o 17.45; Rykoszyn- Dwór  o 18.00 i Rykoszyn- Kolonia o 18.15.