Uroczystość Wszystkich Świętych, 01.11.2020 r.

Intencje Mszy Świętej, 02.11.2020 – 08.11.2020.
31 października 2020
Intencje Mszy Świętej, 09.11.2020 – 15.11.2020
9 listopada 2020

♦  Dziś przeżywamy  Uroczystość Wszystkich Świętych

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w poniedziałek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i o godz.18.00.

Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę  w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.

  • w środę –wspomnienie św. Karola Boromeusza;
  • w piątek – przypada I piątek miesiąca. Od godz.  17.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Msza Święta  i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Od godz. 9.00 jeśli będzie taka możliwość, udam się z posługą sakramentalną do chorych.
  • w sobotę- przypada I sobota miesiąca. Msza Św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP o godz. 18.00. Zapraszam wszystkich czcicieli MB.

♦ Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła  w sobotę o godz. 10.00. parafian  z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 19,18,21 i ul. Panoramicznej nr 1 i 3.

♦ Na półce obok gazet  wyłożone są kartki, na których możemy wpisywać zmarłych, których imiona chcemy modlitewnie wspominać. Wypominki jednorazowe czytane  w dniu wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych – 2 listopada  i w każdy piątek listopada, a wypominki roczne, półroczne i kwartalne w niedzielę przed każdą Mszą Św. Czytelnie wypełnione kartki umieszczamy do kopert  i przekazujemy w zakrystii lub kancelarii.   

Przypominam, że  wznowiliśmy transmisję Mszy Św. W niedzielę  transmisja Mszy Św. o godz.10.00, a w dni powszednie Mszy Św.  o godz.18.00.

♦ Dziś w kościele Nabożeństwo Różańcowe za naszych zmarłych, a także za dzieci Nienarodzone o godz.17.00