Uroczystość Zesłania Ducha Św., 31.05.2020 r.

Słowa Ojca
23 maja 2020
Intencje Mszy Św., 01.06.2020 r. – 07.06.2020 r.
30 maja 2020

♦ Przypadająca dziś  uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy  okres Wielkanocny.

Dziś po południu odbędzie się poświęcenie pól; modlitwa o Boże bł. w pracy na roli   i szczęśliwe zbiory.

Gałęzice o 17.00; Oś. Skałka o 17.15; Skałka o 17.30; Rykoszyn-Stara Wieś o 17.45; Rykoszyn- Dwór  o 18.00 i Rykoszyn- Kolonia  o 18.15.

• w poniedziałek –święto NMP Matki Kościoła;
  • w środę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy;
  • w czwartek – święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w piątek- wspomnienie św. Bonifacego. W tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Msza Św. z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Od godz.17.00 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
  • w sobotę – pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do udziału wszystkich czcicieli Matki Bożej.

♦ Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam  do udziału w nabożeństwach czerwcowych.

♦ W przyszła niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00 parafian ze Skałki nr: 7,8,9,10,11.

• Pragnę wyrazić wdzięczność tym wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają prace w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.
  • Dekret ks. Bp. Jana Piotrowskiego w sprawie dyspensy od obowiązku udziału we Mszy Św.

DEKRET

W związku z tym, że władze państwowe zniosły limity osób mogących być zgromadzonych w świątyniach podczas sprawowania liturgii, mając na uwadze udzieloną przeze mnie dyspensę od zachowania I Przykazania Kościelnego dnia 13 marca 2020 r., a potem przedłużoną do odwołania w dniu 23 marca 2020 r., kierując się dobrem duchowy wiernych, niniejszym

Odwołuję z dniem 1 czerwca 2020 r. udzieloną przeze mnie dyspensę od obowiązku udziału we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane.

Wszystkim wiernym z serca błogosławię.

† Jan Piotrowski