V Niedziela Wielkanocy, 28.04.2024 r.

Intencje Mszy Świętej, 29.04.2024 – 05.05.2024r.
29 kwietnia 2024
VI Niedziela Wielkanocna, 05.05.2024 r.
6 maja 2024

♦ Dzisiaj przypada V Niedziela Wielkanocy.                                                                                                                                                                                                                  ♦ W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w poniedziałek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej;
  • w środę – wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika; od tego dnia codziennie Nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
  • w czwartek– wspomnienie św. Atanazego; W tym dniu przypada I czwartek miesiąca. Od godz. 9.00 pragnę odwiedzić  z posługą sakramentalną chorych
  • w piątek- uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Św. o godz. 8.00,10.00,12.00. W tym dniu odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Do udziału w tej uroczystości serdecznie zapraszam. Także w tym dniu przypada I piątek miesiąca. Do skorzystania z Sakramentu Pokuty  i Pojednania zapraszam w czwartek od godz.16.30.
  • w sobotę- wspomnienie Św. Floriana– patrona Strażaków, którym wyrażamy wdzięczność za tak wielkie poświęcenie dla naszej parafii jak również społeczności. Msza Św. w ich intencji w piątek o godz. 10.00.

W tym dniu  przypada także  I sobota miesiąca. Msza Św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP o godz. 18.00. Zapraszam wszystkich czcicieli MB.

♦  W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać doroczny Dzień Seminaryjny i gościć przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Modlitwą i ofiarą wesprzemy  naszą Diecezjalną Uczelnię.

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła  i za  złożoną ofiarę.  Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00 parafian z Gałęzic nr 8a, 9a,10,11,12,13.

♦  W przyszły poniedziałek 6 maja po Mszy Św. odbędzie się ostatnie spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych. Serdecznie na to spotkanie zapraszam.  

♦  Słowa wdzięczności kieruję do tych wszystkich, którzy wczoraj  uczestniczyli w Mszy Św.  dziękczynnej za dar Św. Jana Pawła II w 10 r. Jego kanonizacji.

♦ Składam serdeczne: Bóg zapłać Kadetom i Rycerzom Zakonu Św. Jana Pawła II za remont kostki przy kościele a także za demontaż starej dzwonnicy.