V Niedziela Wielkiego Postu, 29.03.2020

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, 05.04.2020
5 kwietnia 2020
  1. Przeżywamy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu w duchu pokuty i z modlitwę o miłosierdzie Boga nad nami.
  2. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła: w następną niedzielę – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.
  3. Składam serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła -w miarę możliwości – w sobotę na godz. 10.00 parafian z ul. Św. Jana Pawła II 5,4,3,2,1 i z ul. Świętokrzyskiej 157,159,142.
  4. W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków, proszę o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia – podkreśla w komunikacie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Episkopatu jednocześnie zachęca wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji medialnych, zwłaszcza w niedziele oraz podczas Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkiej Nocy. „Ufajmy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszych kościołach” – napisał.
  5. Codziennie w naszym kościele jest możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Do chorych w przypadku zagrożenia życia udam się o każdej porze dnia i nocy.
  6. Nasza Parafia rozpoczęła stałe transmitowanie Mszy św. i nabożeństw przez Internet. Będzie transmitować na kanale YouTube: Parafia Św. Maksymiliana Kolbego w Rykoszynie.
  7. Msza św. w niedziele o godz.: 10.00. Msza św. w tygodniu: w poniedziałek, wtorek, sobotę o godz. 7.00, natomiast w środę, czwartek i piątek o godz.18.00.
  8. Z całego serca proszę o zrozumienie tych rozporządzeń wynikających z naprawdę wyjątkowej sytuacji w naszym kraju i na całym świecie. Nasze pokolenia, nigdy nie spotkały się z takim doświadczeniem. Stąd też trudno nam jest nieraz zrozumieć różne uwarunkowania, jakim podlegamy. Pragnijmy, aby mimo wielu zewnętrznych ograniczeń umacniała się w nas potrzeba całkowitego zaufania Opatrzności Bożej.
  9. Módlmy się, aby Bóg raczył oddalić od nas wszelkie choroby i nieszczęścia.