VIII Niedziela Zwykła, 27.02.2022 r.

VII Niedziela Zwykła, 20.02.2022 r.
21 lutego 2022
Intencje Mszy Świętej, 28.02.2022 – 06.02.2022 r.
28 lutego 2022

 ♦ Przeżywamy dziś VIII Niedzielę Zwykłą  w ciągu roku.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła : 

  • W Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu.

 Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz.8.00.  i o 18.00.

W środę popielcową obowiązuje post ścisły. To dzień postu i modlitwy o pokój na świecie a zwłaszcza na Ukrainie.

  • w piąteknabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30.Na nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 17.30, dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. otrzymają pobłogosławione modlitewniki.

 W tym dniu przypada  I piątek miesiąca. Od  godz.  16.30  będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa na zakończenie Adoracji ok. 17.20. Msza Święta  o godz. 18.00. Natomiast od godz. 9.00 odwiedzę z posługą sakramentalną chorych.                     

  • w sobotę – przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP z modlitwą o pokój o godz. 17.15, a o godz. 18. 00. Msza Święta. Zapraszam wszystkich czcicieli MB.
  • w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00- nabożeństwo Gorzkich Żali.

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00 parafian  z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 23,20,24,25,27.

Biskup Kielecki Jan Piotrowski, w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, postanawia, aby Środa Popielcowa była dniem postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z narodem ukraińskim w związku z inwazją rosyjską na Ukrainę. Ponadto zwraca się z uprzejmą prośbą o przeprowadzenie we wszystkich parafiach diecezji kieleckiej zbiórki do puszek w najbliższą niedzielę 27 lutego i w Środę Popielcową 2022 r. na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

 Do Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie  przybyły i przybędą  rodziny   z dziećmi, które są zmuszone uciekać z Ukrainy przed trwającym zagrożeniem wojennym. Rodziny te  można wesprzeć dostarczając  żywność trwałą, koce, materace, pościel, kołdry, poduszki i środki higieny osobistej. Chcemy jako wspólnota parafialna włączyć się w pomoc tym rodzinom. W naszym Domu Parafialnym od jutra  codziennie po Mszy Św. można składać te dary, które na bieżąco będziemy dostarczać do Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie .