W najbliższą niedzielę – beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi

Intencje Mszy Świętej, 03.09.2023- 10.09.2023 r.
4 września 2023
Peregrynacja relikwii Bł. Carlo Acutisa
7 września 2023

Ponad 32 tysiące osób zgłosiło chęć udziału w Mszy Świętej beatyfikacyjnej Rodziny Ulmów. Uroczystość beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z siedmiorgiem Dzieci odbędzie się 10 września o godz. 10.00 w miejscowości Markowa w archidiecezji przemyskiej.  

„Bardzo mi leży na sercu, aby ta uroczystość była przeżywana w duchu wiary” – powiedział metropolita przemyski abp Adam Szal w czwartek, 31 sierpnia, podczas spotkania z mediami dotyczącego ostatnich przygotowań do beatyfikacji Rodziny Ulmów. Przypomniał też słowa Ojca Świętego Franciszka, który 30 sierpnia po modlitwie Anioł Pański podkreślił, że do świętości dorasta się przez wierność w małych codziennych sprawach.

Jak poinformowała podczas spotkania z dziennikarzami dr Małgorzata Sztolf, wicedyrektor Biura Uroczystości Beatyfikacyjnej, chęć udziału w uroczystości beatyfikacyjnej zgłosiło ponad 32 tysiące osób, w tym około 18 tysięcy osób spoza archidiecezji przemyskiej. Mszę Świętą będzie koncelebrować blisko 1000 kapłanów oraz 80 kardynałów i biskupów. Na beatyfikację Rodziny Ulmów zgłosili się także pielgrzymi z zagranicy. Największe grupy przyjadą ze Słowacji, Ukrainy, Litwy oraz Stanów Zjednoczonych.