X Niedziela Zwykła, 11.03.2023 r.

Intencje Mszy Świętej, 12.06.2023 – 18.06.2023 r.
12 czerwca 2023
Intencje Mszy Świętej, 19.06.2023 – 25.06.2023r.
19 czerwca 2023

♦ Przeżywamy dziś X Niedzielę Zwykłą. Trwa oktawa Bożego Ciała.

♦ W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • we wtorek- wspomnienie Św. Antoniego z Padwy; W tym dniu kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Do wspólnej modlitwy zapraszam na godz. 19.30.
  • w środę- wspomnienie bł. Michała Kozala;
  • w czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała

Msza Św. z procesją do 4 ołtarzy o godz. 18.00. Bardzo proszę o przygotowanie  ołtarzy przy ogrodzeniu wokół kościoła wg ustalonego porządku: Rykoszyn, Gałęzice, Skałka, Oś Skałka.

Po procesji poświęcenie wianków. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

  • w piątekuroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • w sobotę- wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o uroczysty charakter procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy, za przystrojenie trasy procesji i domów, Strażakom za asystę i dbanie o porządek; tym, którzy nieśli baldachim, feretrony, chorągwie, dziewczynkom sypiącym kwiaty, p. Katechetce , dzieciom komunijnym, a także rodzicom. Bóg zapłać Szafarzom, Rycerzom i Kadetom Zakonu św. Jana Pawła II, p. Kościelnemu,  p. Organiście i Ministrantom. Dziękuję za liczny udział będący wyrazem naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii.

♦ Serdecznie Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, a nowożeńcom  za piękne kwiaty. Do sprzątania naszego kościoła zapraszam  w sobotę na godz. 10.00. parafian z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 70,67,72,71,74,75,76.

♦ W najbliższą niedzielę 18 czerwca w naszej parafii będziemy przeżywać 4 0 rocznicę poświęcenia kamienia węgielnego pod budowę naszego Kościoła. Dokonał tego w 1983 roku na Jasnej Górze św. Jan Paweł II. Jubileuszowa Msza Św. będzie sprawowana o godzinie 12.00. Świętowanie rozpoczniemy od poświecenia figury św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam do naszego świętowania wszystkich parafian.

♦ Serdecznie  zapraszam Młodzież, która w tym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania  na Mszę Św.  w środę o godz. 18.00.  Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie. Natomiast rodziców zapraszam na Mszę Św. i spotkanie w najbliższy piątek.