XI Niedziela Zwykła, 18.06.2023r.

Intencje Mszy Świętej, 19.06.2023 – 25.06.2023r.
19 czerwca 2023
Intencje Mszy Świętej, 26.06.2023 – 02.07.2023r.
25 czerwca 2023

♦ Przeżywamy dziś XI Niedzielę Zwykłą.

♦ Dziś w naszej parafii przeżywamy 40 rocznicę poświęcenia kamienia węgielnego pod budowę naszego Kościoła. Dokonał tego w 1983 roku na Jasnej Górze św. Jan Paweł II. Jubileuszowa Msza Św. będzie sprawowana o godzinie 12.00. Świętowanie rozpoczniemy od poświecenia figury św. Jana Pawła II. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego świętowania naszego Jubileuszu w sposób szczególny Braciom z Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II za zbudowanie pięknego postumentu pod figurę św. Jana Pawła II i oczyszczenie kostki na dziedzińcu kościoła.

♦ W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi;
  • w sobotę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

♦ W piątek kończy się rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszam na Mszę Świętą dziękczynną z racji zakończenia roku szkolnego Dyrekcję, Nauczycieli, Pracowników Obsługi Szkoły, Rodziców, Dzieci i Młodzież. Msza Święta będzie sprawowana o godz. 9.00.

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zadbali o uroczysty charakter procesji  Oktawy Bożego Ciała. Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy, tym którzy nieśli feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiaty. Bóg zapłać  p. Katechetce, Szafarzom, Rycerzom i Kadetom św. Jana Pawła II,   p. Kościelnemu i Ministrantom.

♦ Serdecznie Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę,  a p. Joli za udekorowania kościoła kwiatami. Do sprzątania naszego kościoła zapraszam w sobotę na godz. 10.00. parafian z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 78 i z ul. Kniaziowej.