XIV Niedziela Zwykła, 07.07.2024 r.

Intencje Mszy Świętej, 08.07.2024 – 14.08.2024 r.
8 lipca 2024

♦ Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą.                    

♦ W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w poniedziałek- wspomnienie św. Jana z Dukli;
  • w czwartek- wspomnienie św. Benedykta , patrona Europy.
  • w piątek- wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu;
  • w sobotę- wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta;

W tym dniu o 19.30 kolejne Nabożeństwo Fatimskie;

♦ Serdecznie Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Do sprzątania naszego kościoła zapraszam w sobotę na godz. 10.00. parafian  z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 10,12,14,15,16,17.

Po raz czterdziesty trzeci na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają do 4 sierpnia i będą odbywały się ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na stronie  internetowej:  www.pielgrzymka.kielce.pl.

Natomiast po raz dwunasty wyruszy Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpocznie się 19 sierpnia br. przy kościele św. Maksymiliana w Kielcach i potrwa do 22 sierpnia. Organizatorzy zapraszają na pielgrzymkę Dzieci z Rodzicami, Młodzież, Dorosłych, Starszych . Zapisy rozpoczęły się 1 lipca i potrwają do 31 lipca lub do wyczerpania miejsc, których ilość jest ograniczona. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny online na stronie www.pielgrzymkarowerowa.pl. Tym razem  należy wpisać nazwę grupy z którą chce się pielgrzymować.

♦ Już wkrótce w nasz parafialny odpust uroczyście zakończymy Jubileusz 40- lecia powstania parafii. Do tego wydarzenia duchowo przygotujemy się przez uczestnictwo w rekolekcjach – „Doświadczyć mocy adoracji. 9 dni rekolekcji o Bożej Miłości”. Rekolekcje będą trwać od 5 do 13 sierpnia. 

♦ W najbliższym czasie w sobotę 20 lipca chcemy przeprowadzić prace porządkowe wokół kościoła a także powiększyć parking przykościelny. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych parafian o włączenie się w te prace.

♦16 lipca o godz.18.00  w kinie w Piekoszowie odbędzie się emisja filmu pt: „WOLNI. PODRÓŻ DO WNĘTRZA”.