XIX Niedziela Zwykła, 07.08.2022 r.

Intencje Mszy Świętej, 08.08.2022 r. – 14.08.2022 r.
7 sierpnia 2022
Intencje Mszy Świętej, 15.08.2022 – 21.08.2022 r.
15 sierpnia 2022

♦ Dziś przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Msza Święta o godz. 12.00 będzie sprawowana na naszym cmentarzu.

♦   W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w poniedziałek- wspomnienie Św. Dominika;
  • we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża;
  • w środę– święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika;
  • w czwartek – wspomnienie św. Klary;
  • w sobotę z racji 13 dnia miesiąca będziemy sprawować Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Msza Św. z procesją o godz. 19.30.
  • ♦ W  niedzielę będziemy przeżywać uroczość odpustową ku czci naszego patrona  Św. Maksymiliana. Słowo Boże wygłosi ks. Bogdan Giemza, nasz Rodak. Msze Św. o godz. 8.00; 10.00 i uroczysta suma z procesją o godz. 12.00.  Na sumę zapraszam: Panie i Młodzież do niesienia feretronów, Panów do niesienia baldachimu i chorągwi, Strażaków do asysty. Zapraszam Szafarzy, Ministrantów, wspólnoty Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego i Rycerstwa Niepokalanej.

  ♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze  sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, a Nowożeńcom za piękne kwiaty. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00 parafian z Rykoszyna z ul. Zacisze nr 1,6,8,10,12,7,9,22,24,26.

♦ Trwa 41 Piesza Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej, a także Pielgrzymka Ziemi Sandomierskiej. Jutro 8 sierpnia będziemy gościć na terenie naszej parafii Pielgrzymkę Sandomierską. Pielgrzymi zatrzymają się na obiad ok. 12.00.  W imieniu Pielgrzymów zwracam się z ogromną prośbą o przygotowanie posiłku. We wtorek 9 sierpnia  będziemy gościć Pielgrzymkę Kielecką. Przy naszym kościele zatrzymają się, by chwilę odpocząć. Tradycyjnie będziemy mogli okazać serce naszym Pielgrzymom częstując ich ciastem  i napojami. 

♦ W środę po Mszy Św.  odbędzie się spotkanie dla uczestników Pielgrzymki Rowerowej Diecezji Kieleckiej. Serdecznie zapraszam.