XVI Niedziela Zwykła, 23.07.2023 r.

Intencje Mszy Świętej, 24.07.2023 – 30.07.2023 r.
24 lipca 2023
Intencje Mszy Świętej, 31.07.2023 – 06.08.2023 r.
31 lipca 2023

♦ Przeżywamy dziś XVI Niedzielę Zwykłą.

♦ W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w poniedziałek- wspomnienie św. Kingi;
  • we wtorek- święto św. Jakuba Apostoła;
  • w środę –wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP
  • w sobotę- święto Św. Marty;

♦ Przeżywamy  24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Modlimy się za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Poświęcenie pojazdów dziś po każdej Mszy Świętej.

♦ Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje urodziny, albo imieniny, życzymy wszelkich łask Bożych, oraz opieki Świętych Patronów.

♦ Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.  Do sprzątania naszego kościoła zapraszam w sobotę na godz. 10.00. parafian  z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 80,82,95 i Różanej nr 1,2.

♦ W niedzielę  27 sierpnia o godz. 12.00. będziemy dziękować Panu Bogu  za tegoroczne plony. Bardzo proszę parafian ze Skałki i osiedla Skałka o przygotowanie wieńca dożynkowego i Liturgii Słowa. Natomiast w  niedzielę 3 września odbędą się dekanalne dożynki  w Piekoszowie.

♦  W niedzielę 13 sierpnia Msza Św. o godz. 12.00 będzie sprawowana na cmentarzu. Będziemy modlić się za wszystkich naszych zmarłych.  Proszę o zrobieniu porządku na grobach naszych bliskich.

♦ Już w tym tygodniu Młodzież naszej parafii wylatuje do Lizbony, aby wziąć udział w ŚDM- Lizbona 2023. Życzymy im owocnego przeżycia tego czasu. Proszę o modlitwę w ich intencji.

♦  Trwa budowa dzwonnicy. Słowa wdzięczności kieruje do wszystkich, którzy modlitwą i ofiarą wspierają to dzieło. Serdeczne: Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

♦ Jestem wdzięczny Braciom Rycerzom Św. Jana Pawła II za odnowienie Krzyża Misyjnego.