XVIII Niedziela Zwykła, 04.08.2024 r.

Intencje Mszy Świętej, 05.08.2024 – 11.08.2024 r.
5 sierpnia 2024
XIX Niedziela Zwykła, 11.08.2024 r.
12 sierpnia 2024

♦ Przeżywamy dziś XVIII Niedzielę Zwykłą.

• we wtorek- święto Przemienienia Pańskiego.
  • w czwartek- wspomnienie św. Dominika;
  • w piątek- święto św. Teresy Benedykty od Krzyża;
  • w sobotę- święto św. Wawrzyńca;

♦ Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Do sprzątania naszego kościoła zapraszam w sobotę na godz. 10.00. parafian z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 29,30,31,35,39,40.

♦  W najbliższą niedzielę 11 sierpnia Msza Św. o godz. 12.00 będzie sprawowana na cmentarzu. Będziemy modlić się za wszystkich naszych zmarłych. Proszę o zrobieniu porządku na grobach naszych bliskich.

♦ Jutro w Wiślicy rozpocznie się 43 Kielecka Piesza Pielgrzymka  Mszą św. o godz. 18:00.   Na pątniczy szlak wyruszy 6 sierpnia, aby przez Pińczów, Dębską Wolę dotrzeć 8 sierpnia do Kielc. W następny dzień czyli 9 sierpnia w piątek pielgrzymi przejdą m.in. przez Piekoszów,   a także przez naszą parafię. Przy naszym kościele zatrzymają się, by chwilę odpocząć. Tradycyjnie będziemy mogli okazać serce naszym Pielgrzymom częstując ich ciastem  i napojami.  Natomiast w dniu 8 sierpnia w czwartek będziemy gościć na terenie naszej parafii Pielgrzymkę Sandomierską. Pielgrzymi zatrzymają się na obiad ok. 12.00. W imieniu Pielgrzymów zwracam się z ogromną prośbą o przygotowanie posiłku.

♦ Ukończyliśmy budowę naszej dzwonnicy. Słowa wdzięczności kieruje do wszystkich, którzy modlitwą i ofiarą wspierają to dzieło. Serdeczne: Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

♦ Już wkrótce 14 sierpnia w liturgii będziemy wspominać naszego patrona św. Maksymiliana, W ten nasz parafialny odpust wyśpiewamy Bogu hymn uwielbienia w 40 rocznicę powstania naszej parafii. Uroczystości będzie przewodniczył nasz Rodak ks. Bogdan Giemza, wraz którym wyśpiewamy także hymn uwielbienia w 40  rocznicę Jego kapłaństwa, modląc się o nowe powołania do służby Bożej w kościele. Duchowym przygotowaniem do tego wydarzenia będą 9 dniowe rekolekcje o Bożej Miłości – „Doświadczyć mocy adoracji”…

Program rekolekcji:

17.00- adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie;

18.00- Msza Święta.

Serdecznie zapraszam do udziału w rekolekcjach.