XXIII Niedziela Zwykła, 10.09.2023 r.

Intencje Mszy Świętej, 11.09.2023- 17.09.2023 r.
11 września 2023
Intencje Mszy Świętej, 18.09.2023 – 24.09.2023 r.
18 września 2023

♦  Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą. Dziś o godz. 10:00 w Markowej będzie miała miejsce beatyfikacja Rodziny Ulmów,  która za pomoc Żydom podczas II wojny światowej zapłaciła najwyższą cenę. Przez wstawiennictwo nowych Błogosławionych módlmy się za nasze rodziny.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • we wtorek- wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;
  • w środę- wspomnienie św. Jana Chryzostoma – w tym dniu, kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.                            

       Zapraszam do wspólnej modlitwy na godz. 19.30.

  • w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Św.
  • w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej;
  • w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana;

    ♦ W najbliższą sobotę 16 września w naszej parafii rozpocznie się peregrynacja relikwii Bł. Carlo Acutisa . Wprowadzenie relikwii do kościoła nastąpi w sobotę 16 września o godz. 18.00.Bł. Carlo Acutis zafascynowany internetem  i jego możliwościami, postanowił wykorzystać go, do ewangelizacji swoich rówieśników. Codzienne spotykał się z Panem w Eucharystii. Często powtarzał: „Eucharystia jest moją drogą do nieba!”.  Pokazał, że świętość jest dla każdego! Peregrynacja potrwa do 18 września. Na tę uroczystość serdecznie zapraszam.

18 września o godz. 18.00 przez posługę Ks. Bp Andrzeja Kalety  grupa młodzieży naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Otoczmy ich naszą modlitwa.

 Spowiedź młodzieży, rodziców i świadków codziennie pół godziny przed Mszą Św. i w sobotę o godz.16.00.

 ♦ Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, a Nowożeńcom za piękne kwiaty. Do sprzątania naszego kościoła zapraszam w sobotę na godz. 9.30. rodziców młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania.

♦ Pragnę wyrazić wdzięczność  tym wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają prace w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel. Taca przyszłym tygodniu będzie przeznaczona na dalsze prace.