XXIV Niedziela Zwykła, 17.09.2023 r.

Intencje Mszy Świętej, 18.09.2023 – 24.09.2023 r.
18 września 2023
Intencje Mszy Świętej, 25.09.2023 – 01.10.2023 r.
24 września 2023

♦  Dziś przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą.

 ♦ Wczoraj w naszej parafii rozpoczęła się peregrynacja relikwii Bł. Carlo Acutisa. Bł. Carlo Acutis zafascynowany internetem  i jego możliwościami, postanowił wykorzystać go, do ewangelizacji swoich rówieśników. Codzienne spotykał się z Panem w Eucharystii. Często powtarzał: „Eucharystia jest moją autostradą do nieba!”.  Pokazał, że świętość jest dla każdego! Peregrynacja potrwa do jutra. Przez wstawiennictwo bł. Carlo Acutisa módlmy się szczególnie za naszą młodzież i dzieci.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w poniedziałek- święto św. Stanisława Kostki. W tym dniu o godz. 18.00 przez posługę Ks. Bp Andrzeja Kalety grupa młodzieży naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania.  Otoczmy ich naszą modlitwa.
  • w środę- wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
  • w czwartek- święto św. Mateusza;
  • w piątek– z racji 22 dnia miesiąca, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II będziemy modlić się za nasze rodziny . Msza Św. w naszym  kościele o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam;
  • w sobotę – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny;                                                                                                                                                                                                 ♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze  sprzątanie kościoła. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00. parafian z Rykoszyna z ul. Radosnej nr 9,7,5,10,8,6,4,2,1.

♦ W najbliższą niedzielę o godz. 12.00, będzie sprawowana Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny i za zastrzelonych w czasie pacyfikacji  podczas II wojny światowej w 1944 roku mieszkańców Gałęzic: Stefana Pawlusińskiego, Stanisława Lasotę, Stanisława Szczepanka, Jana Porzuczka, Wincentego Znojka, których pomnik znajduje się obok przedszkola w Gałęzicach. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

XV DIECEZJALNA PIELGRZYMKA RÓŻ ŻYWEGO RÓŻAŃCA  do  Archiopactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie odbędzie się w sobotę 7 października 2023 roku. Zapraszam do udziału w Pielgrzymce wszystkich członków Wspólnoty Żywego Różańca. Można zapisać się w zakrystii.  

 ♦ W czwartek po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie  rodziców dzieci klasy III. Serdecznie Was zapraszam.

  ♦ Pragnę wyrazić wdzięczność  tym wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają prace w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.