XXVIII Niedziela zwykła, 15.10.2023 r.

Intencje mszy Świętej, 16.10.2023 – 22.10.2023 r.
17 października 2023
Intencje Mszy Świętej, 23.10.2023 – 29.10.2023 r.
23 października 2023

♦ Dziś przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą.

„Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”, to  hasło tegorocznego XXIII Dnia Papieskiego, który przypada  w dzisiejszą niedzielę. Na zewnątrz kościoła odbywa się kwesta. Darem serca możemy wesprzeć fundację wspierającą uzdolnioną młodzież.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; W tym dniu przypada 45 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyłę na papieża;
  • we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego;
  • w środę – wspomnienie św. Łukasza. W tym dniu święto patronalne służby zdrowia. Będziemy modlić się na Różańcu za Służbę Zdrowia;
  • w piątek- wspomnienie św. Jana Kantego.

  ♦ Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła  w sobotę o godz. 10.00. parafian z  Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 106,129,110,131 i z ul Ziemskiej nr 1,2,3.

♦ Już wkrótce będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Zwracam się  z ogromną prośbą  o zrobienie porządku na grobach naszych bliskich. Śmieci wyrzucamy do miejsc na to przeznaczonych.

♦ Pragnę wyrazić wdzięczność  tym wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają prace w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.  ♦ Wyrażamy wdzięczność Braciom Rycerzom św. Jana Pawła II za remont kostki na schodach wejściowych do kościoła.