XXX Niedziela Zwykła, 25.10.2020 r.

Dekret
23 października 2020
Intencje Mszy Świętej, 26.10.2020 r. – 01.11.2020 r.
24 października 2020

♦  Dziś przeżywamy  XXX Niedzielę Zwykłą.  

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w środę – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza ;

♦ W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz. 8.00 ,10.00. i o godz. 12.00 . Ze względu na pandemię koronawirusa nie będzie w tym roku Mszy Św.  na cmentarzu.

♦ Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła  w sobotę o godz. 10.00. parafian z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 15,10,12,14,17,16.

♦ Na półce obok gazet  wyłożone są kartki, na których możemy wpisywać zmarłych, których imiona chcemy modlitewnie wspominać. Wypominki jednorazowe czytane będą podczas nabożeństwa różańcowego na cmentarzu – 1 listopada, w dniu wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych – 2 listopada  i w każdy piątek listopada, a wypominki roczne, półroczne i kwartalne w niedzielę przed każdą Mszą Św. Czytelnie wypełnione kartki umieszczamy do kopert i przekazujemy w zakrystii lub kancelarii.

♦Zgodnie z rozporządzeniem Rządu od 17października, w kościele może przebywać jedna osoba na 7 m2. W naszej świątyni jednocześnie może uczestniczyć we Mszy świętej i nabożeństwach 75 osób, zachowując przewidziany przepisem dystans. Ponadto jesteśmy zobowiązani do zakrywania twarzy i ust z wyjątkiem czasu przyjęcia Komunii Świętej. Z tego obowiązku wyłączeni są duchowni sprawujący kult religijny.

W związku z tymi ograniczeniami wznawiamy transmisję Mszy Św.  W niedzielę będzie przeprowadzona transmisja Mszy Św. o godz.10.00, a w dni powszednie Mszy Św. o godz.18.00.

♦ Pragnę wyrazić wdzięczność  tym wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają prace w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.