XXXI Niedziela Zwykła, 05.11.2023

Intencje Mszy Świętej, 30.10.2023 – 05.11.2023 r.
30 października 2023
Intencje Mszy Świętej, 06.11.2023 – 12.11.2023 r.
6 listopada 2023
 1. Dziś przeżywamy XXXI Niedzielę Zwykłą.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła :
  • w czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • w piątek– wspomnienie św. Leona Wielkiego;
  • w sobotę – wspomnienie Św. Marcina z Toures. W tym dniu przypada Narodowe Święto Niepodległości obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów. O godzinie 10.00 Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny. Do modlitwy serdecznie zapraszam.
 3. Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w piątek o godz. 16.00. parafian z Rykoszyna z ul. Zacisze nr 13,30,32,38,19.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wsparciem jak piszą organizatorzy, chcemy objąć cały Bliski Wschód. Upomnieć się o pogrążoną w wojnie Ziemię Świętą, zmagających z potężną biedą mieszkańców Libanu, a także Irak, gdzie w ciągu ostatnich lat dramatycznie spadła liczba chrześcijan Przy kościele będzie prowadzona kwesta. Zebrane fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan w tych krajach.
 5. Już wkrótce będziemy przeżywać I rocznice powstania w naszej parafii Zakonu Rycerzy Św. Jana Pawła II. W ciągu tego roku doświadczyliśmy jako wspólnota wiele dobra od naszych Braci Rycerzy. Celem tego Stowarzyszenia jest formacja katolików-mężczyzn świeckich poprzez stawianie sobie za wzór osoby patrona – Świętego Jana Pawła II. Zachęcam innych mężczyzn z naszej wspólnoty, aby przyłączyli się do Rycerzy. Najbliższe włączenie do Wspólnoty nastąpi w I rocznicę erygowania chorągwi 3 grudnia.