XXXII Niedziela Zwykła, 08.11.2020 r.

Intencje Mszy Świętej, 09.11.2020 – 15.11.2020
9 listopada 2020
Intencje Mszy Świętej, 16.11.2020 – 22.11.2020.
16 listopada 2020

♦  Dziś przeżywamy  XXXII Niedzielę Zwykłą.  

 Kościół w Polsce obchodzi XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” wraz z Konferencją Episkopatu Polski organizuje w tym miesiącu działania w całym kraju, aby zebrać pieniądze na wsparcie chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej, najbiedniejszym kraju Afryki. Przy naszym kościele prowadzona jest kwesta na ten cel.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • we wtorek– wspomnienie św. Leona Wielkiego;
  • w środę – wspomnienie Św. Marcina z Toures. W tym dniu przypada Narodowe Święto Niepodległości obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918r. , po 123 latach zaborów. O godzinie 10.00 Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny. Do modlitwy serdecznie zapraszam.
  • w czwartek – wspomnienie Św. Jozofata;
  • w piątek – wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

♦ Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła  w sobotę o godz. 10.00. parafian z Rykoszyna z ul. Panoramicznej nr 5,9,4,12,14,29

♦ Zgodnie z rozporządzeniem Rządu od 7listopada, w kościele może przebywać jedna osoba na 15 m2. W naszej świątyni jednocześnie może uczestniczyć we Mszy świętej i nabożeństwach 35 osób, zachowując przewidziany przepisem dystans. Ponadto jesteśmy zobowiązani do zakrywania twarzy i ust z wyjątkiem czasu przyjęcia Komunii Świętej. Z tego obowiązku wyłączeni są duchowni sprawujący kult religijny.

♦ Pragnę wyrazić wdzięczność  tym wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają prace w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.