Zaproszenie na rekolekcje

III Niedziela Wielkanocna, 18.04.2021r.
19 kwietnia 2021
Intencje Mszy Świętej, 26.05.2021 – 02.05.2021 r.
25 kwietnia 2021

Trwają przygotowania do jubileuszu 25-lecia Apostolatu Maryjnego w diecezji kieleckiej. Z racji tego wydarzenia we wszystkich parafiach, gdzie są wspólnoty Apostolatu Maryjnego, odbywa się peregrynacja Obrazu Figury Matki Bożej Cudownego Medalika. Od soboty Obraz nawiedza naszą wspólnotę. Natomiast od 1 maja 2021 r. ks. Biskup Jan Piotrowski proponuje wiernym i duszpasterzom naszej diecezji, a w niej wszystkim parafiom, począwszy od parafii dziekańskiej, tygodniową peregrynację kopii Obrazu św. Józefa z diecezjalnego Sanktuarium Opiekuna Rodziny w Kielcach, z racji roku św. Józefa.

Te wydarzenia stały się inspiracją do przeżycia w naszej parafii rekolekcji ODDANIE 33. Duchowość całkowitego oddania się Matce Bożej to sprawdzona i pewna droga duchowa, która otrzymała pełne błogosławieństwo Kościoła.

Projekt ODDANIE33 to 33 dni przygotowania do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – zawierzenie swojego życia Jezusowi. Tę drogę duchową polecali i osobiście praktykowali wszyscy papieże XX wieku. 28 kwietna 2021 roku rozpoczyna się kolejna Ogólnopolska edycja 33-dniowych rekolekcji. Otrzymały one apostolskie błogosławieństwo Papieża Franciszka.

Okres rekolekcji, trwający 33 dni, ma dwa znaczenia: po pierwsze – jest on czasem duchowego przygotowania do aktu całkowitego oddania się Panu Jezusowi przez Maryję, po drugie – upamiętnia on okres 33 lat, które Pan Jezus spędził na ziemi. Duchowe przygotowanie do aktu oddania się polega przede wszystkim na głębszym zrozumieniu oraz odnowieniu przymierza Chrztu Świętego oraz na osobistym przyjęciu do serca słów Pana Jezusa z krzyża: „Oto Matka Twoja”. Zarówno dar Chrztu Świętego, jak i słowa Pana Jezusa z krzyża – są łaską skierowaną i dostępną dla wszystkich. Dlatego też propozycja 33-dniowych rekolekcji nie jest propozycją dla wąskiej grupy osób. Jest to propozycja dla wszystkich ochrzczonych i dla wszystkich wierzących w Pana Jezusa.

Nasze rekolekcje to propozycja dla całych rodzin

Okres 33 dni rekolekcji – dzięki przygotowanym narzędziom każdy parafianin może wybrać optymalną dla siebie formę udziału w rekolekcjach. Może je przeżywać w domu lub w kościele. Może korzystać z tekstu drukowanego lub elektronicznego. Może też słuchać medytacji ze strony internetowej, z płyty lub skorzystać z przygotowanej przez nas aplikacji.

Strona internetowa: www.oddanie33.pl – na której znajdują się rozważania na 33 dni w dwóch wersjach: TEKSTOWEJ oraz AUDIOWIZUALNEJ, konferencje wprowadzające oraz świadectwa uczestników

Rozważania dla młodzieży, rozważania dla starszych…

Program w parafii

17.00 – Wystawieni Najświętszego Sakramentu –chwila adoracji w ciszy;

  • Ok. 17.15. wysłuchanie medytacji na dany dzień

            Nabożeństwo Majowe ( od 1 maja).

     18.00 – Eucharystia

     20.30 – Modlitwa Różańcowe o ustanie pandemii

     21.00  –  Apel Jasnogórski

Rozpoczynamy w środę 28 kwietnia, we wspomnienie Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort a uroczyste zawierzenie się Jezusowi przez ręce Maryi nastąpi  31 maja w święto Nawiedzenia NMP