I Niedziela Adwentu, 28.11.2021 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
22 listopada 2021
Intencje Mszy Świętej, 29.11.2021 – 05.12.2021 r.
28 listopada 2021

    ♦ Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.  W tym okresie gromadzimy się na Roratach, które będą sprawowane codziennie- z wyjątkiem niedzieli – o godz.6.30. Od godz. 5.45 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

♦  Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będziemy przeżywać od przyszłej niedzieli do wtorku. Poprowadzi je  ks. Krzysztof Banasik – vice dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie z ogłoszeniami, a także będzie zamieszczony na naszej stronie internetowej. Taca zbierana w czasie rekolekcji będzie przeznaczona na ich organizację.

♦ W dniu dzisiejszym w naszym Domu Parafialnym o godz. 16.00,  kolejne spotkanie Wspólnoty Małżeństw św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam małżeństwa na to spotkanie formacyjne.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • we wtorek – święto św. Andrzeja Apostoła;
  • w piątek –  wspomnienie św. Franciszka Ksawerego; w tym dniu przypada I piątek miesiąca. Msza Święta Roratnia o godz. 6.30. Natomiast Msza Św.  z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa o godz.18.00. Od godz. 17.00 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Chorych  odwiedzę od godz. 9.00. 
  • w sobotę – przypada I sobota miesiąca . Msza Św. Roratnia  z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP o godz. 6.30. (Medytacja o godz.5.45, a Różaniec o 6.00.)

♦ W Kościele Katolickim rozpoczął się Synod Rzymski: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja” . Obecny synod jest pierwszym ogólno kościelnym wydarzeniem, podzielonym na etapy.

 Pierwszy to etap diecezjalny, rozpoczęty w naszej diecezji  17 października potrwa on do kwietnia. Będzie się charakteryzował powoływaniem zespołów synodalnych w każdej parafii  i opracowaniem syntezy z dyskusji o Kościele. Przesłane wnioski z parafii i diecezji zbierze i opracuje episkopat.  Kolejnym etapem synodu jest etap kontynentalny, zbierający wnioski z różnych krajów. Ostatni to etap powszechny, który odbędzie się w Rzymie, w 2023 roku.

Zapraszam chętnych do włączenia się w prace  naszego Parafialnego Zespołu Synodalnego, który jest na etapie tworzenia się.

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00 parafian  z  Gałęzic  nr 8a,9a,10,11,12,13.

♦ W zakrystii do nabycia u pana Kościelnego są poświęcone opłatki. Ofiary składane z tej racji, to nasz gest wdzięczności za jego sumienną posługę  w naszym kościele.  Niech ten poświęcony dziś opłatek, będzie symbolem jedności rodzin w naszej parafii. W zakrystii można nabyć także świece na wigilijny stół, przygotowane przez „Caritas”, w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.