II Niedziela Wielkiego Postu

Intencje Mszy Świętej, 14.03.2022- 20.03.2022r.
12 marca 2022
III Niedziela Wielkiego Postu, 20.03.2022r.
19 marca 2022

♦  Dzisiejsza II Niedziela Wielkiego Postu, to niedziela Ad Gentes dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy.  Będziemy mogli również materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła. Zebrane środki przeznaczone będą na realizację projektów w krajach misyjnych. Ofiarę na ten cel możemy złożyć do puszki, wychodząc z kościoła.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w piąteknabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30.
  • w sobotę– uroczystość św. Józefa;
  • w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00- nabożeństwo Gorzkich Żali.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będziemy przeżywać od przyszłej niedzieli 20 marca  do wtorku 22 marca. Poprowadzi je ks. prałat Dariusz Gącik. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Proszę o modlitwę, o owocne przeżycie tego szczególnego „czasu łaski”.

♦ Rycerstwo Niepokalanej naszej Diecezji zaprasza na XXIV Wielkopostną Pielgrzymkę Pokutną do Kalwarii Świętokrzyskiej w Morawicy w sobotę 19 marca. Początek spotkania o 8.45.

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze  sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00 parafian z ul. Świętokrzyskiej nr 41,43,42, 44,46, 50

            Caritas uruchomiła akcję pomocy dla Ukrainy pod nazwą PACZKA DLA UKRAINY. Są już dostępne w parafii specjalne kartony, które rodziny bądź wspólnoty parafialne będą mogły wypełnić produktami pierwszej potrzeby, których lista  znajduje się na naszej stronie internetowej ,a także w gablocie parafialnej . Wypełnioną paczkę o wadze nie przekraczającej 18 kg i oklejoną załączonym logo należy dostarczyć do naszego Domu Parafialnego.  Paczki za pośrednictwem Caritas przekazane zostaną do rodzin na Ukrainie lub przekazywane na miejscu uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia. Kartony do wypełnienia paczki ze specjalnym logo można odebrać w Domu Parafialnym.

  ♦ Dziś o godz.16.00, odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnej Grupy Synodalnej. Serdecznie zapraszam na to spotkanie do naszego Domu Parafialnego.