III Niedziela Wielkiego Postu, 20.03.2022r.

II Niedziela Wielkiego Postu
12 marca 2022
Intencje Mszy Świętej, 21.02.2022 – 27.02.2022 r.
19 marca 2022

♦ W dzisiejszą III Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczęliśmy nasze Rekolekcje Wielkopostne, którym przewodniczy  ks. prałat Dariusz Gącik . Polecajmy ten święty dla nas czas Panu Bogu, prosząc dla naszej parafii o dary Ducha Świętego potrzebne do otwarcia  serc na Jego Miłosierdzie.

♦ Jutro w Sakramencie Pokuty i Pojednania będziemy mogli skorzystać z łaski Miłosierdzia. Spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą. Msze Święte  o godz.: 9.30.; 16.30 i o godz. 18.00.

♦ W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w piątek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

 Odpowiadając na  papieskie wezwanie o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wzniesiemy modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Natomiast o godz. 8.00 będziemy sprawować  Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.

W tym dniu będziemy także przeżywać Dzień Świętości Życia, z którym związane jest Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na Mszę Świętą o godz.18.00. zapraszam wszystkich wiernych, którzy pragną modlić się o poszanowanie świętości życia oraz uroczyście złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji.

♦ Zapraszam na nabożeństwa pasyjne:

  • w piątek – nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30.
  • w niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00, nabożeństwo Gorzkich Żali.

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze  sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00 parafian z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 52,54,51,53,56.

♦ W zakrystii są już  do nabycia baranki wielkanocne przygotowane przez „Caritas”.

Trwa akcja  pomocy dla Ukrainy pod nazwą PACZKA DLA UKRAINY, prowadzona przez Caritas. Jestem ogromnie wdzięczny dla wielu naszych parafian, którzy okazali serce i pozytywnie odpowiedzieli na to wołanie o pomoc dla cierpiących z powodu wojny Ukraińców.  Do Caritas dostarczyliśmy już  pierwszy transport 33 paczek.  W tym tygodniu zawieziemy następne paczki.  Za pomoc w transporcie jestem wdzięczny p. Jankowi i firmie Nordkal.