III Niedziela Wielkanocna, 26.04.2020

Dyspensa od pokarmów mięsnych 1 maja 2020
25 kwietnia 2020
Intencje Mszy Św., 26.04-03.05.2020
25 kwietnia 2020
  1. Od dziś przeżywamy XII Tydzień Biblijny, którego hasłem są Jezusowe słowa: Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego (por. J 6,35-36). W dzisiejszą Niedzielę Biblijną ma miejsce Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Mateusza i Księga Syracha.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła :
    • w środę- święto Św. Katarzyny Sieneńskiej;
    • od piątku– przez cały miesiąc maj będziemy modlić się na Nabożeństwach Majowych. Zapraszam do codziennej modlitwy. Nabożeństwa Majowe po Mszy Św. o godz. 18.00. W tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca.   Od godz.17.00 będzie możliwość skorzystania     z sakramentu pokuty  i pojednania.
  3. W tym roku liturgiczna uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski zbiega się z obchodem 4. niedzieli wielkanocnej. Zgodnie z zasadami podanymi w Tabeli pierwszeństwa dni liturgicznych uroczystość maryjna powinna być obchodzona w poniedziałek, 4 maja. Na prośbę Konferencji Episkopatu Polski, rzymska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów mocą dekretu zdecydowała,  że: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie obchodzona w sobotę, 2 maja. Msze Św. o godz. 8.00. 10.00 i 18.00. W tym dniu odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Do udziału w tej uroczystości serdecznie zapraszam.  Na Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Przypominam o wywieszeniu flag na naszych domach, tym bardziej że 2 maja przypada Święto Flagi.
  1. W intencji naszej OSP w najbliższą sobotę o godz. 10.00 będzie sprawowana Eucharystia. Wyrazimy im naszą wdzięczność za ich poświecenie dla naszej społeczności i parafii. Serdecznie do modlitwy zapraszam
  2. Składam serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.  Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w piątek na godz. 10.00 parafian z ul. Świętokrzyskiej nr 172,183,185,174,187.