Światowe Dni Młodzieży- Lizbona 2023

XVII Niedziela Zwykła, 30.07.2023 r.
31 lipca 2023
Transmisje ŚDM- Lizbona 2023
1 sierpnia 2023

 

Grupa 74 osób z naszej diecezji bierze udział w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. Młodym towarzyszy Ksiądz Biskup Marian Florczyk.

Pierwsza, 56-osobowa grupa wyruszyła już w środę, 26 lipca. Młodzież została przyjęta przez wiernych w Coimbrze. Druga dołączyła do niej w niedzielę, 30 lipca.

– Zwiedzaliśmy miasto, mieliśmy dzień sportu, odwiedziliśmy DPS i farmę, na której części grupy pomagała w ogrodzie, integrowaliśmy się z portugalskimi rodzinami, przedstawialiśmy naszą kulturę i cieszyliśmy oczy pięknym krajobrazem. Staliśmy się częścią ich rodzin, a niektórzy uczestniczyli nawet w chrzcie i przyjęciu rodzinnym. Każdego dnia celebrowaliśmy Eucharystię z Portugalczykami i Dominikańczykami, którzy także mieszkali w tej parafii. Modliliśmy się też na specjalnie przygotowanym czuwaniu ŚDM-owym – opowiada ks Mateusz Szostak. Młodzi wyruszyli dzisiaj z Coimbry, a po drodze zatrzymali się w Fatimie. Wieczorem dotrą do Lizbony.

tekst za: emkielce.pl

W tej grupie jest  6 osób z naszej parafii. Życzymy im pięknych duchowych przeżyć…