XVII Niedziela Zwykła, 30.07.2023 r.

Intencje Mszy Świętej, 31.07.2023 – 06.08.2023 r.
31 lipca 2023
Światowe Dni Młodzieży- Lizbona 2023
1 sierpnia 2023

♦ Przeżywamy dziś XVII Niedzielę Zwykłą.

♦ W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w poniedziałek- wspomnienie św. Ignacego z Loyoli
  • we wtorek- wspomnienie św. Alfonsa Marię Liguoriego;
  • w piątek- wspomnienie św. Jana Marii Vianneya; W tym dniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 9.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych. Od  godz.  17.00 w kościele  będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Msza Święta i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
  • w sobotę – przypada I sobota miesiąca. Msza Św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP  o godz. 18. 00.

♦ Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.     Do sprzątania naszego kościoła zapraszam w sobotę na godz. 10.00. parafian   z Rykoszyna  z ul. Różanej nr 4,5,9,11,13,15.

♦  W niedzielę 13 sierpnia Msza Św. o godz. 12.00 będzie sprawowana na cmentarzu. Będziemy modlić się za wszystkich naszych zmarłych. Proszę o zrobieniu porządku na grobach naszych bliskich.

42 Kielecka Piesza Pielgrzymka rozpocznie się 5 sierpnia w Wiślicy Mszą św. o godz. 18:00. Na pątniczy szlak wyruszy tradycyjnie następnego dnia, aby przez Pińczów, Dębską Wolę dotrzeć 8 sierpnia do Kielc. W następny dzień czyli 9 sierpnia  pielgrzymi przejdą m.in. przez Piekoszów, a także przez naszą parafię. Przy naszym kościele zatrzymają się, by chwilę odpocząć. Tradycyjnie będziemy mogli okazać serce naszym Pielgrzymom częstując ich ciastem i napojami.  Natomiast w dniu 8 sierpnia będziemy gościć na terenie naszej parafii Pielgrzymkę Sandomierską. Pielgrzymi zatrzymają się na obiad ok. 12.00. W imieniu Pielgrzymów zwracam się z ogromną prośbą o przygotowanie posiłku.

♦ Młodzież naszej parafii bierze udział w ŚDM- Lizbona 2023. Proszę  o modlitwę w ich intencji.

♦  Trwa budowa dzwonnicy. Słowa wdzięczności kieruje do wszystkich, którzy modlitwą i ofiarą wspierają to dzieło. Serdeczne: Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.