Święto Przemienienia Pańskiego, 06.08.2023 r.

Intencje Mszy Świętej, 07.08.2023 – 13.08.2023r.
7 sierpnia 2023
XIX Niedziela Zwykła, 13.08.2023 r.
13 sierpnia 2023

♦ Przeżywamy dziś święto Przemienienia Pańskiego.

♦ W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • we wtorek- wspomnienie św. Dominika;
  • w środę- święto św. Teresy Benedykty od Krzyża;
  • w czwartek- święto św. Wawrzyńca;
  • w piątek- wspomnienie św. Klary.

♦ Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Do sprzątania naszego kościoła zapraszam w sobotę na godz. 10.00. parafian z Rykoszyna z ul. Różanej nr 28,36,38,44,29,33.

♦  W najbliższą niedzielę 13 sierpnia Msza Św. o godz. 12.00 będzie sprawowana na cmentarzu. Będziemy modlić się za wszystkich naszych zmarłych.  Proszę o zrobieniu porządku na grobach naszych bliskich. W tym dniu także kolejne Nabożeństwo Fatimskie.  Msza Św. z procesją o godz. 19.30.

 ♦ W przyszły poniedziałek będziemy przeżywać uroczość odpustową  ku czci naszego patrona  Św. Maksymiliana. Słowo Boże wygłosi ks. Waldemar Wiśniowski. Msze Św. o godz. 9.00; 12.0  i 18.00.Uroczysta suma z procesją o godz. 12.00.  Na sumę zapraszam: Panie i Młodzież do niesienia feretronów, Panów do niesienia baldachimu i chorągwi, Strażaków do asysty. Zapraszam Szafarzy, Rycerzy Zakonu św. Jana Pawła II, Ministrantów, wspólnoty Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego i Rycerstwa Niepokalanej.

♦ Wczoraj w Wiślicy rozpoczęła się 42 Kielecka Piesza Pielgrzymka  Mszą św. o godz. 18:00. Na pątniczy szlak wyruszyli w dniu  dzisiejszym, aby przez Pińczów, Dębską Wolę dotrzeć 8 sierpnia do Kielc. W następny dzień czyli 9 sierpnia w środę pielgrzymi przejdą m.in. przez Piekoszów, a także przez naszą parafię. Przy naszym kościele zatrzymają się, by chwilę odpocząć. Tradycyjnie będziemy mogli okazać serce naszym Pielgrzymom częstując ich ciastem i napojami.  Natomiast w dniu 8 sierpnia we wtorek będziemy gościć na terenie naszej parafii Pielgrzymkę Sandomierską. Pielgrzymi zatrzymają się na obiad ok. 12.00. W imieniu Pielgrzymów zwracam się z ogromną prośbą o przygotowanie posiłku.

♦  Trwa budowa dzwonnicy. Słowa wdzięczności kieruje do wszystkich, którzy modlitwą i ofiarą wspierają to dzieło. Serdeczne: Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.