XIX Niedziela Zwykła, 13.08.2023 r.

Święto Przemienienia Pańskiego, 06.08.2023 r.
7 sierpnia 2023
Intencje Mszy Swiętej, 14.08.2023 – 20.08.2023 r.
13 sierpnia 2023

♦  Dziś przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. Msza Św. o godz. 12.00 będzie sprawowana na cmentarzu. Będziemy modlić się za wszystkich naszych zmarłych.  Dziś także kolejne Nabożeństwo Fatimskie.  Msza Św. z procesją o godz. 19.30.

♦  W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w poniedziałek –  będziemy przeżywać uroczość odpustową  ku czci naszego patrona  Św. Maksymiliana. Słowo Boże wygłosi ks. Waldemar Wiśniowski Msze Św. o godz. 9.00; 12.0  i 18.00.Uroczysta suma z procesją o godz. 12.00. Na sumę zapraszam: Panie i Młodzież do niesienia feretronów, Panów do niesienia baldachimu i chorągwi, Strażaków do asysty. Zapraszam Szafarzy, Rycerzy Zakonu św. Jana Pawła II, Kadetów, Ministrantów, wspólnoty Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego i Rycerstwa Niepokalanej.
  • we wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP.  

Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00;10.00 i o godz. 12.00.

  • w czwartek– wspomnienie Św. Jacka;

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze  sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00 parafian z Rykoszyna z ul. Gajowej, ul. Jodłowej i z ul. Radosnej nr 42 i 38.

♦  Słowa wdzięczności kieruję do Rycerzy Zakonu św. Jana Pawła II za posprzątanie placu wokół kościoła po budowie dzwonnicy, a także za montaż blachy na dachu Ogrójca i montaż kostki wokół dzwonnicy.                                               

♦ Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby żaden Pielgrzym  z  Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej i Sandomierskiej, z naszej parafii nie odszedł głodny. Dziękuję za ogromną życzliwość okazaną Pielgrzymom.

♦ W środę na Jasną Górę wyruszy XI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej, która będzie trwać do soboty 19 sierpnia. Proszę o modlitwę w intencji Pielgrzymów. Dziś o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla Pielgrzymów. Serdecznie zapraszam.

♦ Powoli dobiega końca pierwszy etap budowy dzwonnicy. Słowa wdzięczności kieruje do wszystkich, którzy modlitwą i ofiarą wspierają to dzieło. Serdeczne: Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na budowę.