Uroczystość Najświętszej Trójcy, 12.06.2022 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 05.06.2022 r.
5 czerwca 2022
Msze Święte, 13.06.2022 – 19.06.2022 r.
13 czerwca 2022

♦ Przeżywamy dziś uroczystość  Najświętszej Trójcy.

  ♦ W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego; W tym dniu o godz.19.30 kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszam do wspólnej modlitwy o pokój w Ukrainie i na świecie, a także o nawrócenie Rosji.
  • we wtorek –wspomnienie bł. Michała Kozala;
  • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli uroczystość Bożego Ciała.

Msze Św. o godz. 8.00 i o godz. 10.00., Msza Św. z procesją do  4 ołtarzy. Bardzo proszę  o przygotowanie ołtarzy. Zapraszam panie  i młodzież do niesienia feretronów, panów do niesienia baldachimu  i chorągwi,  strażaków do asysty i kierowania ruchem  w czasie procesji, zapraszam Szafarzy i  ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów i dzieci komunijne. Proszę o udekorowanie okien naszych domów na znak wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii pod postacią chleba i wina. Trwa III Kongres Eucharystyczny Diecezji Kieleckiej. Głównym świętem  Kongresu Eucharystycznego w naszej diecezji będzie tegoroczna uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. 

  • w piątek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego.

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za   sprzątanie kościoła  i złożone ofiary na kwiaty. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00 parafian z Rykoszyna z ul. Radosnej nr 29,26,19,20,18,17.