Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 05.06.2022 r.

Intencje Mszy Świętej, 06.06. – 12.06.2022r.
5 czerwca 2022
Uroczystość Najświętszej Trójcy, 12.06.2022 r.
13 czerwca 2022

♦ Przypadająca dziś  uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy  okres Wielkanocny.

            Dziś po południu odbędzie się poświęcenie pól; modlitwa o Boże bł. w pracy na roli i szczęśliwe zbiory.

Gałęzice o 15.00; Oś. Skałka o 15.15; Skałka o 15.30; Rykoszyn-Stara Wieś o 15.45; Rykoszyn- Dwór  o 16.00 i Rykoszyn- Kolonia  o 16.15.

  ♦ W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w poniedziałek –święto NMP Matki Kościoła;
  • w środę – wspomnienie św. Jadwigi Królowej:
  • w czwartek – święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;  rozpoczynamy świętowanie III Kongresu Eucharystycznego Diecezji Kieleckiej, a więc Eucharystii, jako tajemnicy Chrystusa żyjącego i działającego w Kościele, która jest „tajemnicą wiary i jednocześnie «tajemnicą światła»” (EdE 6). Czynimy to w duchu jego przewodniego hasła: Mocą Chrystusa Eucharystycznego jesteś świadkiem wiary. Głównym świętem III Kongresu Eucharystycznego w naszej diecezji będzie tegoroczna uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  • w sobotę – wspomnienie św. Barnaby;

♦ W przyszła niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu ks. Marek Zielonka będzie dziękował za 30 lat kapłaństwa.

Msza Św. dziękczynna o godz. 12.00. Serdecznie na tę uroczystość zapraszam.

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w sobotę na godz. 10.00 parafian z Rykoszyna z ul. Gajowej, Jodłowej i z ul. Radosnej  nr 29,26,19,20,18,17.

♦ W dzisiejszą niedzielę  przed naszym kościołem  odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Diecezjalny Fundusz Remontowo-Budowalny. To wyraz solidarności z parafiami naszej diecezji, które budują kościoły lub ze względu na małą liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach.