XIV Niedziela Zwykła, 09.07.2023 r.

Msze Święte, 10.07.2023 – 16.07.2023 r.
9 lipca 2023
XV Niedziela Zwykła, 16.07.2023 r.
17 lipca 2023

♦ Przeżywamy XIV Niedzielę Zwykłą.                    

♦ Dziś przy naszym kościele Zakon Rycerzy Św. Jana Pawła II przeprowadzi kwestę na Dom Samotnej Matki w Wiernej Rzece.

♦ W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • we wtorek- wspomnienie św. Benedykta , patrona Europy.
  • w środę- wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu;
  • w czwartek- wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta;

W tym dniu o 19.30 kolejne Nabożeństwo Fatimskie;

  • w sobotę- wspomnienie Św. Bonawentury;

♦ Serdecznie Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Do sprzątania naszego kościoła zapraszam w sobotę na godz. 10.00. parafian z Rykoszyna z ul. Dworskiej nr16,14,10,8,6.

Po raz czterdziesty drugi na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają od 25 czerwca i będą odbywały się ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

Natomiast po raz jedenasty wyruszy Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpocznie się 16 sierpnia br. przy kościele św. Maksymiliana w Kielcach i potrwa do 19 sierpnia. Organizatorzy zapraszają na pielgrzymkę Dzieci z Rodzicami, Młodzież, Dorosłych, Starszych . Zapisy rozpoczęły się 1 lipca i potrwają do 31 lipca lub do wyczerpania miejsc, których ilość jest ograniczona. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny online na stronie www.pielgrzymkarowerowa.pl. Tym razem  należy wpisać nazwę grupy z którą chce się pielgrzymować.

♦  Rozpoczęliśmy budowę dzwonnicy. Słowa wdzięczności kieruje do Łukasza Podsiadły i tych wszystkich, którzy modlitwą i ofiarą wspierają to dzieło. Jestem wdzięczny Braciom Rycerzom za demontaż kostki a także dachu Ogrójca. W przyszłą niedzielę tacę gospodarczą przeznaczymy na budowę.