XV Niedziela Zwykła, 16.07.2023 r.

XIV Niedziela Zwykła, 09.07.2023 r.
9 lipca 2023
Intencje Mszy Świętej, 17.07.2023 – 23.07.2023 r.
17 lipca 2023

♦ Przeżywamy dziś XV Niedzielę Zwykłą.

♦ W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w sobotę- święto Św. Marii Magdaleny;

W tym dniu z racji 22 dnia miesiąca przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II, będziemy modlić się o uświęcenie rodzin.

♦ W dniach 23-30 lipca 2023 będzie obchodzony 24. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. Poświęcenie pojazdów w najbliższą niedzielę po każdej Mszy Św.

♦ Serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie kościoła  i złożoną ofiarę. Do sprzątania naszego kościoła zapraszam w sobotę na godz. 10.00. parafian z Rykoszyna  z ul. Dworskiej nr 2 i z ul. Świętokrzyskiej nr 83,85,91,93.

Po raz czterdziesty drugi na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają od 25 czerwca i będą odbywały się ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

Natomiast po raz jedenasty wyruszy Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpocznie się 16 sierpnia br. przy kościele św. Maksymiliana w Kielcach i potrwa do 19 sierpnia. Organizatorzy zapraszają na pielgrzymkę Dzieci z Rodzicami, Młodzież, Dorosłych, Starszych . Zapisy rozpoczęły się 1 lipca i potrwają do 31 lipca lub do wyczerpania miejsc, których ilość jest ograniczona. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny online na stronie www.pielgrzymkarowerowa.pl. Tym razem  należy wpisać nazwę grupy z którą chce się pielgrzymować.

♦  Trwa budowa dzwonnicy. Słowa wdzięczności kieruje do wszystkich, którzy modlitwą i ofiarą wspierają to dzieło. Serdeczne: Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.