XIX Niedziela Zwykła, 08.08.2021 r.

Intencje Mszy Świętej, 09.08.2021-15.08.2021 r.
10 sierpnia 2021
Uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15.08.2021r.
16 sierpnia 2021

♦ Dziś przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

♦   W tym tygodniu w liturgii Kościoła :

  • w poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża;
  • we wtorekświęto św. Wawrzyńca diakona i męczennika;
  • w środę – wspomnienie św. Klary;
  • w piątek z racji 13 dnia miesiąca będziemy sprawować Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Msza Św. z procesją o godz. 19.30.
  • w sobotę -będziemy przeżywać uroczość odpustową ku czci naszego patrona  Św. Maksymiliana. Słowo Boże wygłosi ks. Tomasz Szczepanik, Dyrektor Administracyjny WSD w Kielcach. Msze Św. o godz. 9.00; 12.00 i 18.00.Uroczysta suma z procesją o godz. 12.00.  Na sumę zapraszam: Panie   i Młodzież do niesienia feretronów, Panów do niesienia baldachimu i chorągwi, Strażaków do asysty. Zapraszam Szafarzy, Ministrantów, wspólnoty Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego i Rycerstwa Niepokalanej.           
  • w niedzielę– przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP.

 

♦ Składam serdeczne Bóg zapłać za wczorajsze  sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Zapraszam do sprzątania naszego kościoła w piątek na godz. 16.00 parafian z Rykoszyna z ul. Świętokrzyskiej nr 152,154,169,191,189,176,187,174,185.

♦ Trwa 40 Piesza Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Jutro 9 sierpnia  pielgrzymi przejdą m.in. przez Piekoszów, a także przez naszą parafię. Tradycyjnie będziemy mogli okazać serce naszym Pielgrzymom, którzy u nas przy kościele zatrzymają się na postoju. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zaprasza do włączenia się w grupę duchową. Przez codzienną modlitwę, w miarę możliwości udział w kościele we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. czy uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim duchowy pielgrzym łączy się z wędrującymi do Matki Bożej Częstochowskiej. Na modlitwie gromadzimy się o 20.30. Jest to także nasze przygotowanie do uroczystości odpustowej.

♦ W środę po Mszy Św.  odbędzie się spotkanie dla uczestników Pielgrzymki Rowerowej Diecezji Kieleckiej. Serdecznie zapraszam.